Maródka šarapatila v nitrianskom tíme

Koncom mesiaca sa v Prievidzi odohrali vzájomné dvojzápasy slovenských tímov v maďarskej lige.

V kategórii do 13 rokov boli oba zápasy veľmi vyrovnané. S veľmi dobrými obranami si tímy nevedeli poradiť a dokopy padlo v oboch zápasoch iba 6 košov. Tímy si body aj skóre veľmi vzácne podelili, keď sa stretnutia skončili výsledkami 2:1, resp. 1:2

V našom tíme do 15 rokov zaúradovala maródka a polročné vysvedčenie. Na zápasy sme vycestovali iba s jedným chlapcom, ktorý statočne bojoval proti skúsenejším protivníkom. Druhé chlapca v zápasoch suplovala Želka Áčová.

V dvoch zápasoch proti Prievidzi B sa predpokladali vyrovnané stretnutia. V prvom zápase si súper zo začiatku vybojoval pohodlný náskok a počas celého zápasu si ho bezpečne udržiaval. Tri koše si v tomto zápase pripísala reprezentantka do 17 rokov Timea Darnadiová. Druhý zápas sme začali lepšie. Ujali sme sa vedenia, domáci síce otočili na 1:2, ale do konca polčasu koše viac nepadli. V druhom polčase s tímy striedali v tom, kto zahodí väčšiu príležitosť. Bohužiaľ sa nám skóre nepodarilo vyrovnať, naopak súper dvomi košmi rozhodol o celkom triumfe.

Zápasy proti Prievidzi A mali jednoznačného favorita. V prvom zápase sme nastúpili úplne odovzdane a ľahkými stratami lôpt a veľkými chybami v obrane sme súperovi dovolili ľahko skórovať. Výsledok sa zastavil až na hrozivých 0:20. Druhý zápas nemal taký rýchly spád a Nitrania dokázali zastaviť kanonádu domácich. Dvakrát sa v prvom polčase podarilo skórovať Želke Áčovej. Druhý polčas sa opäť presadili len Prievidžania a zvíťazili pomerom 11:2.

KK SPU Nitra – Golianovo – SKK Dolphins Prievidza U13 2:1 (1:1)

koše NR: Tamarka Milkovičová a Liana Barbíriková po 1

KK SPU Nitra – Golianovo – SKK Dolphins Prievidza U13 1:2 (0:2)

koše NR: Šimon Salanci 1