Nitrania v oslabení bodovali

Uplynulý víkend vycestovali na turnaj maďarskej ligy korfbalisti KK SPU Nitra do 15 rokov. Opäť sme mali veľké problémy s maródkou a zápasov sa mohol zúčastniť iba jeden chlapec.

Do prvého zápasu proti SZKHSE – Zöld sme nastúpili odhodlaní vytvoriť si rýchlo náskok a ujsť súperovi na pokojný rozdiel. Tento úmysel nám vyšiel, keď sme si počas prvého polčasu vybojovali náskok 3:1 a veľa ďalších príležitostí sme zahodili. V druhom polčase však súper začal náš náskok sťahovať a aj keď sme sa dokázali vždy vrátiť do vedenia, na konci stretnutia svietilo na ukazovateli skóre 5:5.

V druhom zápase proti PTSE Tatabányai Polipok sme boli veľkými favoritmi. Celý zápas sa odohrával na jeden kôš, súpera sme nepustili do minima streleckých príležitostí. Naše obrovské strelecké trápenie v prvom polčase odkliala v šiestej minúte Želka Áčová. Tá istá hráčka sa presadila dvakrát aj na začiatku druhého polčasu a na rozdiel štyroch bodov zvýšila Zuzka Gajdošová. Maďari zaznamenali čestný úspech v posledných sekundách zápasu.

Tretí zápas proti VSD U15 mal byť papierovo najťažší. Súper mal hlavne u chlapcov veľkú výškovú prevahu. Do zápasu sme vstúpili dobre, strelecky sa presadila Timea Darnadiová. Vzápätí však domáci skóre otočili na 1:4, neskôr zvýšili na 2:6. V závere prvého polčasu sme sa dotiahli dvomi košmi Timey Darnadiovej na rozdiel dvoch bodov. Nitrania mali výborný vstup do druhého polčasu, opäť sa presadila Timea, ktorej sekundovala Želka a zrazu sme zmazali štvorbodový náskok súpera. V polovici druhého polčasu sa vrátil na ihrisko domáci hráč s výškovou prevahou a štyrmi košmi rozhodol o víťazovi stretnutia. Napriek prehre je potešením zvrátenie nepriaznivého skóre.

KK SPU Nitra – Golianovo – SZKHSE – Zöld Szentendre 5:5 (3:1)

koše NR: Timea Darnadiová 3, Želmíra Áčová a Zuzana Gajdošová po 1

KK SPU Nitra – Golianovo – PTSE Tatabányai Polipok 4:1 (1:0)

koše NR: Želmíra Áčová 3, Zuzana Gajdošová 1