Úvodný turnaj maďarskej ligy v novom roku

Na úvodný turnaj v roku 2018 vycestovali mladí korfbalisti z Nitry do Maďarska, kde odohrali ďalšie kolo maďarskej ligy do 15 a do 13 rokov.

V kategórii do 15 rokov nastúpili najskôr proti vekovo a tým aj fyzicky menej zdatnému súperovi Ziper U15. Súperi bojovali, ale nedokázali vzdorovať našej výškovej prevahe. Prvých päť minút zápasu sa nitrianski korfbalisti predbiehali, kto zahodí vyloženejšiu šancu, ale potom sa vrece s bodmi roztrhlo a stretnutie sme kontrolovali až do jeho konca. Strelecky dominovala Želka Áčová so šiestimi bodmi, ale potešujúci je fakt, že sa bodovo dokázali presadiť všetci hráči.

V druhom zápase nastúpili naše 15 ročné nádeje proti tímu WSE U15. Skóre stretnutia síce otvoril náš súper, ale potom sme predvádzali našu hru a v prvom polčase sme dokázali vybudovať komfortný náskok 6:2. V druhom polčase prišlo mierne poľavenie, Maďarom sme dovolili skorigovať výsledok, ale s prehľadom sme dotiahli aj druhý zápas do víťazného konca.

V kategórii do 13 rokov nás čakali 4 zápasy. V prvom zápase sme nastúpili proti tímu Ziper U13, za ktorý nastúpili prakticky identickí hráči ako v tíme do 15 rokov. V piatej minúte išiel náš súper do vedenia, ale potom sme prevzali taktovku zápasu my a otočili sme na 3:1. Maďari dokázali do konca polčasu znížiť na 2:3, ale bodovou smršťou v úvode druhého polčasu sme súpera nepúšťali do streleckých príležitostí. Päťbodovou šnúrou sme zvýraznili náš náskok a súperovi dovolili skórovať jedenkrát v poslednej minúte. Strelecky sa darilo najmä štvorbodovému Simonovi Babčanovi.

Do druhého zápasu proti tímu Kékvölgy SE C2 sme mali výborný vstup. Dvomi rýchlymi košmi sme sa ujali vedenia. Vzápätí sa do hry dostal dvomi košmi aj náš súper a začínalo sa prakticky od začiatku. Do konca polčasu sa tímy striedali v skórovaní a na prestávku odchádzali s výsledkom 4:4. Vyrovnaný zápas pokračoval aj v druhom polčase, avšak mladý neskúsený rozhodca odpískal v jeho závere dve penalty v náš neprospech a zápas sme nešťastne prehrali 5:7.

Tretí zápas  bol našim súperom veľký favorit, tím VSD U13 Dunakeszi. Prvý polčas sme pôsobili veľmi odovzdaným dojmom a pokazili sme si dojem z predchádzajúcich zápasov. Súper skóroval z veľmi ľahkých príležitostí, ktoré sme mu umožnili našou ľahkovážnou obranou. Polčasové skóre sa zastavilo na hrozivých 0:11. Po dohovore trénera a miernom poľavení nášho súpera sa v druhom polčase odohrával vyrovnanejší zápas a druhé polovicu sme dokázali vyhrať 4:3. Veríme, že tento zápas bude pre nás veľkým ponaučením.

V poslednom zápase sme nastúpili proti Hatvani Kossuth Iskola. Stretli sa dva vyrovnané tímy a počas celého zápasu dominovali obrany a nepresná streľba. Prvý polčas skončil chudobným skóre 2:2. To sme však netušili, čo nás čaká v polčase druhom. Tímy sa striedali v zahadzovaní šancí. Jedinou úspešnou strelkyňou v druhej časti bola golianovčanka Lili Barbíriková a strhla víťazstvo na našu stranu.

Po neúspešnej jeseni sme dnes so šiestich zápasov zaknihovali 4 víťazstvá, čo nám vlieva veľa optimizmu do ďalších bojov a potvrdilo sa, že tvrdou prácou dokážeme vzdorovať aj proti silnejším súperom.

KK SPU Nitra – Golianovo – Ziper U15 15:0 (7:0)

koše NR: Želka Áčová 6, Ema Gálová, Zuzka Gajdošová, Jozef Vengrín a Oliver Justin Červík po 2, Pavol Virág 1

KK SPU Nitra – Golianovo – WSE U15 7:5 (6:2)

koše NR: Želka Áčová, Ema Gálová a Oliver Justin Červík po 2, Pavol Virág 1