V Maďarsku sa darilo najmä tímu do 13 rokov

Posledný februárový víkend opäť patril korfbalovej lige žiakov v Maďarsku. Z Nitry vycestovali na zápasy tímy do 13 a do 15 rokov. Zostavu v tímoch výrazne ovplyvnili zranenia a chrípka.

V kategórii do 13 rokov nás čakal najskôr tím z maďarského mestečka Dunakeszi. Už v prvej minúte sme sa ujali vedenia zásluhou kapitána tímu Reného Ďuroviča. Domáci však zlepšili obranu aj streľbu a dokázali do polčasu otočiť skóre zápasu na 1:4. Strelecká impotencia našich hráčov sa našťastie stratila v polčasovej prestávke a v ďalšom priebehu zápasu sa bodovo presadila iba Tamarka Milkovičová, ktorá za veľkej pomoci svojich spoluhráčov štyrmi košmi otočila výsledok zápasu. Heroický výkon v druhom polčase dával veľký prísľub aj do ďalších zápasov. V hre nášho tímu sa vyskytlo veľa chýb, ale bojovnosťou a dobrou obranou sme súpera dokázali zdolať.

Druhý zápas proti tímu z Hatvani mal podobný priebeh. Prvý polčas bol z nitrianskej strany slabší. Súper sa dostal rýchlo do vedenia, za Slovákov odpovedal iba Šimon Sabo a po polčase hostia zaostávali o dva body. V druhom polčase sme však opäť pridali na obrátkach, do hry sa zapojila z lavičky Kika Tóthová a opäť sme nedovolili súperovi skórovať. Tromi košmi Lenky, Reného a Tamarky sme výsledok otočili a po druhýkrát sme sa tešili z tesného víťazstva.

V ďalšom zápase nás čakal favorit, druhý tím z Dunakeszi. Súper si už v prvom polčase vybudoval rozhodujúci náskok a aj napriek veľkej snahe sme výsledok nedokázali otočiť.

V poslednom zápase dňa sme boli favoritmi my. Aj keď predvedená hra nebola najlepšia a veľké množstvo streleckých pokusov sme nedokázali premeniť. V prvom polčase sme si proti tímu Ziper vybudovali dvojbodový náskok, ktorý sme v druhom polčase ešte zdvojnásobili. Svoju zápasovú premiéru si v posledných minútach odbil mladý nádejný korfbalista, Matúš Sabo.

Starších korfbalistov do 15 rokov čakali tri zápasy. V prvom zápase sme nastupovali ako outsideri, čakal nás budapeštiansky tím SZAC. Už zo začiatku zápasu si favorit vybudoval štvorbodový náskok, ktorý v druhom polčase ešte zvýraznil.  Celkovým výsledkom 13:4  Maďari potvrdili papierové predpoklady.

Druhý zápas mal jednoznačne vyznieť v náš prospech. Súper, tím Ziper, sme v prvom zápase v sezóne výrazne porazili a podobný priebeh sa očakával aj tentokrát. Protivníci držali s naším tímom krok v úvodných piatich minútach. Potom sa začali prejavovať skúsenosti našich korfbalistov. V druhom polčase sme nedovolili súperovi skórovať a celkovým skóre 17:3 sme si napravili chuť po úvodnom zápase. V tomto stretnutí strelecky explodovala Timea Darnadiová, autorka desiatich bodov, ktorej veľmi dobre sekundovali aj ďalší spoluhráči. Pavol Virág sa presadil trikrát, Emka Galová dvakrát, Oliver Justin Červík a Zuzka Gajdošová sa presadili raz. Čiernou škvrnou na tomto stretnutí bolo zranenie Pavla Virága, ktorý zápas nedohral a nemohol nastúpiť ani do posledného stretnutia.

V poslednom zápase proti tímu SZKHSE fehér sme disponovali iba jedným chalanom a Timea Darnadiová musela bojovať v pozícii chlapca proti fyzicky zdatnejším súperom. V prvom polčase sa tímy naháňali o každý bod. Súper sa vždy dostal do vedenia a my sme dokázali vyrovnať. Na posledný kôš v prvom polčase sme odpoveď už nenašli a tak na prestávku odchádzali s jednobodovým náskokom domáci. Výsledok zápasu závisel do množstva chýb v obrane. Bohužiaľ sme ich v druhom polčase urobili viac, niekoľkokrát sme k súperovi dostúpili neskoro a zápas sme prehrali tesne 5:7.

KK SPU Nitra – Golianovo – VSD – Holli és a Kakaógengszterek 5:4 (1:4)

koše NR: Tamara Milkovičová 4, René Ďurovič 1

KK SPU Nitra – Golianovo – Hatvani Kossuth Iskola 4:3 (1:3)

koše NR: Šimon Sabo, René Ďurovič, Lenka Mikulášiková a Tamara Milkovičová po 1