Záverečné kolo maďarskej žiackej ligy

Na poslednom turnaji maďarských žiackych korfbalových líg odohrali naše tímy po tri zápasy. Vo zvyšnej časti sezóny ich čakajú už iba domáce dohrávky s tímom Kékvölgy a potom playoff.

Tím do 13 rokov cestoval v značne oklieštenej zostave. Štyria statoční bojovníci odohrali všetky zápasy bez striedania proti popredným tímom tabuľky. V prvom zápase proti tímu SZKHSE Szentendre nezachytili úvod stretnutia. Dokázali sa presadiť až po 5 bodovej šnúre Maďarov. V druhom polčase Nitrania zlepšili obranu, ale skóre nedokázali zdramatizovať.

Druhý zápas proti WSE Budapešť mal podobný priebeh. V prvom polčase bodovali len Maďari a vypracovali si pohodlný náskok. Druhý polčas bol vyrovnanejší, čestný kôš skórovali Slováci z penalty.

V treťom zápase s ďalším budapeštianskym klubom 1908 SZAC sa zopakoval scenár z predchádzajúcich zápasov. Skóre 8:1 po prvom polčase bolo veľavravné. Druhý polčas sa konečne začali presadzovať aj mladí Nitrania. Aj keď celkové skóre 15:5 je veľmi výrazné, pozitívom je, že sa dokázali presadiť proti starším a vyšším protihráčom.

KK SPU Nitra U15 mal v poslednom kole ľahších súperov. V prvom zápase proti PTSE Tatabányai Polipok nastúpili ako veľký favorit. Zápas začal podľa predpokladov a tromi košmi v prvých dvoch minútach si vybudovali pohodlný trojbodový náskok. V ďalšom priebehu diváci sledovali festival nepremenených príležitostí nitrianskych hráčov. Aj napriek tomu sa im postupne podarilo navýšiť skóre na celkových 10:0.

Druhý zápas s tímom WSE Budapešť mal vyrovnanejší priebeh. V úvodných minútach sa tímy naťahovali o každý bod. Potom sa strelecky odtrhla Timea Darnadiová, ktorá celkovo skórovala 9-krát. Zápas si Nitrania s prehľadom udržali a vyhrali 11:7.

V poslednom, najťažšom, zápase bol súperom Nitry tím VSD Dunakeszi. Výšková prevaha chlapcov bola v zápase bola dominantná a Slováci na ňu nedokázali nájsť odpoveď. Prvý polčas prehrali 5:0 a celkovým skóre 7:2 svoj posledný zápas nezvládli.

KK SPU Nitra – SZKHSE Szentendre 11:2 (7:1), koše za NR: Tamara Milkovičová 2

KK SPU Nitra – WSE Budapešť  8:1 (5:0), kôš za NR: Lenka Mikulášiková

KK SPU Nitra – 1908 SZAC Budapešť 15:5 (8:1), koše za NR: Tamarka Milkovičová 3, Lenka Mikulášiková 2

Zostava KK SPU Nitra: Tamara Milkovičová, Lenka Mikulášiková, René Ďurovič a Simon Babčan