Loading

wait a moment

Sústredenie KK SPU Nitra & Kékvölgy SE

Tradičné sústredenie nášho partnerského klubu z Maďarska, Kékvölgy SE,  sa uskutočnilo v Nitre koncom apríla. V rámci dohody čelných predstaviteľov klubov, sme pripravili bohatý program.

V sobotu doobeda boli v pláne dohrávky maďarských žiackych korfbalových líg, na ktoré pricestovali aj tímy z Prievidze. Technická porucha na autobuse, ktorý viezol maďarskú výpravu do Nitry zapríčinila vyše 2,5 hodinové zdržanie a tím aj veľmi nahustený program, z dôvodu vyťaženosti haly. Zdržanie Maďarov využili na odohratie priateľských zápasov tímy Nitry a Prievidze. Najskôr proti sebe nastúpili tímy do 13 rokov. Celý priebeh stretnutia bol veľmi vyrovnaný, ani jeden tím si nedokázal vypracovať výraznejší náskok, v zápase dominovala najmä nepresná streľba a tímy sa rozišli zmierlivo 3:3. Druhý prípravný zápas odohrali proti sebe tímy do 15 rokov. Prievidza sa dostala do vedenia a vypracovala si 3 bodový náskok. Nitra sa však nevzdávala a mohutným finišom sa snažila dotiahnuť náskok súpera. Napokon z toho bola iba tesná prehra 4:5.

Po strastiplnej ceste Maďari docestovali a po veľmi krátkej rozcvičke hneď nastúpili na svoje zápasy. Náš tím do 13 rokov čakali dva duely. V prvom proti Kékvölgy SE C2 sme výborne zachytili nástup a dostali sa do vedenia 4:1. Dobrou obranou sme nedovolili súperovi sa priblížiť a zápas sme dotiahli do víťazného konca, 6:3. V druhom zápase proti Kékvölgy SE C1 nastúpilo ako keby vymenené družstvo, nefungovali prihrávky, ani streľba, obrana bola veľmi zlá. Hralo sa už vonku na umelej tráve, ale oba tímy mali rovnaké podmienky. Zápas skončil presvedčivo 3:9 v prospech maďarského tímu.

Jediný ligový zápas nášho tímu do 15 rokov sa taktiež odohrával vonku na umelej tráve. Súperom mu bol tím Kékvölgy SE B. Začiatok zápasu mali lepší domáci, vypracovali si mierny náskok, ktorý mohli ešte viac zveľadiť, ale nepremenili 3 penalty. Našťastie dobrá obrana nedovolila súperovi vyrovnať a zaslúžene sme si pripísali do tabuľky výhru 6:3.

Okrem tréningov a zápasov spoznávali naši maďarskí priatelia aj mesto. Vlani navštívili hrad a Horné mesto, tentokrát bola ich cieľom Kalvária. Najskôr bola krátka prechádzka mestom a nasledovala výzva trénera o zmrzlinu, kto prvý vybehne kopec. Najmä pre najmladších korfbalistov to bola veľká motivácia. Na vrchole ich čakal krásny pohľad na mesto v nádhernom počasí a krátka prednáška o meste, jeho histórii aj súčasnosti.

Sústredenie bolo tradične zakončené priateľským zápasom seniorských tímov, ktoré boli na oboch stranách doplnené o nádejných juniorov. Tréneri oboch družstiev sa dohodli na hracom čase 3×30 minút, aby mohli dostať príležitosť všetci hráči. Kékvölgy SE pricestovali bez niekoľkých hráčov A tímu, čo sa prejavilo aj na vývoji zápasu. V prvej tretine sa Nitra ujala rýchlo dvojbodového vedenia. Hostia sa snažili skóre dotiahnuť, čo sa im podarilo približne v 20. minúte, avšak potom bodovali už len domáci a po úvodnej časti bolo skóre 8:4. Do druhej časti poslal hosťujúci tréner mladý tím, ktorý síce bojoval zo všetkých síl, ale na skúsenejší tím z Nitry doplnený juniorkami nestačili.  Druhá časť skončila výsledkom 9:4. Aj keď primárne nešlo o výsledok, vždy je medzi hráčmi istá rivalita. Do tretej časti nastúpil aj hosťujúci tréner. Skóre už narastalo veľmi pomaly, v hale bolo veľmi teplo a predchádzajúca hodina v nohách sa podpísala na tempe zápasu. Aj poslednú časť zápasu Nitrania zvládli lepšie a vyhrali ju 7:4, takže celkovým skóre 24:12 doviedli zápas do víťazného konca.

Sústredenie sa konalo s podporou Mesta Nitra, Európskeho mesta športu 2018, Nitrianskeho samosprávneho kraja a Asociácie výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd na Slovensku.

Výsledky počas víkendu:

Maďarská žiacka liga do 13 rokov:

KK SPU Nitra – Golianovo – Kékvölgy SE C2 6:3, koše za NR: Tamarka Milkovičová, Lenka Mikulášiková po 2, René Ďurovič a Simon Babčan po 1,

KK SPU Nitra – Golianovo – Kékvölgy SE C1 3:9, koše za NR: Tamarka Milkovičová 2, Lenka Mikulášiková 1

Maďarská žiacka liga do 15 rokov:

KK SPU Nitra – Kékvölgy SE B 6:3, koše za NR: Timea Darnadiová 4, Zuzka Gajdošová 2

Prípravné zápasy:

U13

KK SPU Nitra –  Golianovo – SKK Dolphins Prievidza – Piaristi 3:3, koše za NR: Simon Babčan 2, Tamarka Milkovičová 1

U15

KK SPU Nitra – SKK Dolphins Prievidza – Piaristi 4:5, koše za NR: Timea Darnadiová 4

seniori:

KK SPU Nitra – Kékvölgy SE 24:12 (8:4, 9:4, 7:4), koše za NR: Andrea Fialová 7, Janka Miklovičová, Timea Darnadiová, Tomáš Sonnenschein po 3, Erik Pružinský 2, Barbora Prípadová, Kristína Mináriková, Patrícia Blahová, Róbert Sonnenschein, Peter Levčík a Šimon Horváth po 1

 

Zostavy KK SPU Nitra:

U13: Tamara Milkovičová, Lenka Mikulášiková, Kristína Tóthová, René Ďurovič, Simon Babčan, Šimon Salanci

U15: Timea Darnadiová, Ema Galová, Zuzka Gajdošová, Barbora Prípadová, Oliver Justin Červík

seniori: Janka Miklovičová, Andrea Fialová, Timea Darnadiová, Kristína Mináriková, Patrícia Blahová, Barbora Prípadová, Ema Galová, Zuzka Gajdošová, Tomáš Sonnenschein, Róbert Sonnenschein, Šimon Horváth, Peter Levčík, Erik Pružinský, Igor Gatci, Tibor Holota

Fotogalériu nájdete TU

Published in .