Na slovíčko so Simonom Babčanom

Dnes sme si pre vás pripravili rozhovor s mladou vychádzajúcou hviezdičkou nitrianskeho korfbalu, 10 ročným Simonom Babčanom.

Ako si sa dostal ku korfbalu? Koľko rokov už trénuješ?
Ku korfbalu som sa dostal cez môjho učiteľa telesnej výchovy, ktorý mi priniesol prihlášku a mal som šancu si to skúsiť. Začalo ma to veľmi baviť a baví ma to dodnes. Trénujem už 3 roky.
Čo ťa najviac baví na korfbale?
Na korfbale ma najviac baví to, že to je tímový šport a nehrá sa to len na Slovensku, ale chodíme aj do iných krajín.
Okrem slovenskej ligy, hrávaš aj v maďarskej lige. Skús porovnať aký je medzi nimi rozdiel.
Slovenská liga nemá tak veľa tímov ako maďarská, čo je veľká škoda. V Maďarsku sú tímy o trochu viac natrénované, tak je to proti nim ťažšie, ale aj tak tam dokážeme nejaké zápasy vyhrať.
Na Slovensku hrávaš vo viacerých kategoriách. Ktoré sú to a aký je rozdiel v hre?
Hrávam v kategóriach do 10,11 a 13 rokov. V hre sú menšie rozdiely ako napr. obtiažnosť hry, výška košov, súperi.
Aké sú tvoje silné a slabé korfbalové stránky? Čo by si chcel vo svojej hre najviac zmeniť?
Moje silné stránky sú, že niekedy stíham brániť súperov, ale aj to že viem dobre strieľať na kôš. Mám aj slabé stránky, napr. že nemám veľkú kondičku a som rýchlo unavený. Určite by som na mojej hre chcel zmeniť veľa vecí.
Čo by si chcel v korfbale dosiahnuť?
Chcel by som, aby môj tím opäť vyhral slovenskú ligu. Tiež by som sa chcel korfbal hrávať aj naďalej a byť stále lepší.
Čím by si prilákal nových hráčov na korfbal? Čo všetko ich čaká, keď sa k vám pridajú?
Všetkých by som pozval, nech sa prídu pozrieť aspoň na jeden tréning. Čakalo by ich veľa tréningov, aby sa stále zlepšovali ako my. Okrem toho by ich čakalo veľa turnajov, doma aj v zahraničí. Taktiež mávame aj korfbalový kemp a veľa priateľských zápasov.

Ďakujem ti Simon za rozhovor a prajeme veľa úspechov v poslednom kole slovenskej ligy, ktoré sa bude hrať 9.6. v Prievidzi.