Pokračovanie slovenskej ligy v Prievidzi

1.Slovenská národná korfbalová liga pokračovala ďalším turnajom v Prievidzi, na ktorom sa mohlo rozhodnúť o tohto sezónnom majstrovi.

V prvom zápase nastúpil domáci klub Pampúch proti Animusu z Nitry. Bohato obsadená súpiska Prievidžanov si chcela pripísať prvé víťazstvo v sezóne. V prvej štvrtine dominovali  obrany a skóre svietilo vyrovnané 1:1. Oba tímy zlepšili v druhej štvrtine streľbu, ale úspešnejší boli hostia. Vypracovali si trojbodový náskok, ktorý si počas stretnutia udržiavali. Strelecky sa na domácej strane darilo posile zo Slovinska Zuzke Bušíkovej a Marekovi Marčanovi, autorom piatich košov, na opačnej strane strelecky dominovala Andrea Fialová s ôsmimi košmi.

V druhom zápase bol favoritom domáci tím Dolphins. Hostia z SPU Nitra sa snažili súpera zaskočiť hneď od začiatku, ale domáci si vypracovali pohodlný náskok 4:1. Do úvodnej pauzy však hostia dvomi strelami z diaľky znížili stav stretnutia a boli v hre o prekvapujúce víťazstvo. V druhej časti padol iba jeden kôš na strane domácich a tak bolo celkové skóre stále otvorené. Tretia časť bola vyrovnaná a to sľubovalo zaujímavú zápletku pred záverečnou časťou. Vstup do štvrtej štvrtiny mali lepší hostia, dvomi rýchlymi košmi sa vrátili do zápasu. Domáci tréner poslal dve minúty pred koncom na ihrisko kľúčových hráčov, ktorí strhli víťazstvo na domácu stranu.

Po krátkej pauze nastúpili hráči SPU Nitra na ďalší zápas. V zápase boli favoritom, ale domáci Pampúch zaskočil súpera a po prvej štvrtine sa ujal vedenia o dva body. Tento náskok si udržiavali až do tretej štvrtiny. Tam sa podarilo nitrianskemu celku skóre otočiť. V záverečnej časti hostia postupne fyzicky odchádzali, čo domáci využili a zaknihovali si prvé víťazstvo v sezóne.

V zápase nitrianskeho Animusu a prievidzských Dolphins bol favoritom domáci celok. Úvodné minúty boli vyrovnané, ale postupne sa Prievidžania dostali do mierneho trháku, ktorý počas celého zápasu zvyšovali a pripísali si víťazstvo 15:9, čím si zabezpečili majstrovský titul na Slovensku v sezóne 2017/18.

Posledné zápasy patrili lokálnym derby. V prievidzskom zápase sa tímy striedali vo vedení. Potom zaúradoval Martin Pružinec a piatimi nastrieľanými košmi rozhodol o víťazstve Dolphins aj v tomto zápase.

Nitrianske derby malo favorita v tíme Animus. Prvá štvrtina bola vyrovnaná, avšak potom skóre narastalo veľmi rýchlo a zápas sa skončil priepastným skóre 2:11 v prospech Animusu.

Klub Pampúch Prievidza – Animus Nitra 11:17 (1:1, 3:6, 4:4, 3:6)

Pampúch: Zuzana Bušíková a Marek Marčan po 5, Eva Bušíková 1

Animus: Andrea Fialová 8, Peter Levčík 5, Róbert Sonnenschein 3, Kristína Mináriková 1

SKK Dolphins Prievidza – KK SPU Nitra 9:7 (4:3, 1:0, 2:2, 2:2)