Korfbalový maratón v Prievidzi – novú sezónu rozbehlo 7 našich tímov

Prvé kolo slovenskej korfbalovej ligy vo všetkých vekových kategóriách sa odohralo už tradičným turnajovým systémom 11.novembra 2018 v športovej hale v Prievidzi. V 4 juniorských kategóriách sa odohralo úctyhodných 28 zápasov a nastúpilo v nich 5 tímov z Nitry-Golianova . Korfbalový maratón odštartovali najmladší hráči do 11 rokov. V tejto kategórii sa do ligového ročníka doteraz prihlásilo 5 tímov. Každé družstvo odohralo 4 zápasy, pre viacerých hráčov to boli ich vôbec prvé zápasy v korfbalovej kariére. Na deťoch bolo vidno veľa elánu a radosti z hry, o to viac sa tešili keď sa im podarilo streliť aj kôš. Nitranom sa tento deň veľmi nedarilo, keď hlavne v obrane nedokázali plniť taktické pokyny a ubrániť početné dvojtakty súperov. KK SPU Nitra Golianovo B vyhralo len jediný zápas, proti svojim kamarátom z „A“ tímu. Najlepšími strelkyňami boli Lea MikulášikováNina Ambrózová, obidve strelili po 3 koše.

V kategórii do 13 rokov súperili 3 tímy, dvakrát sa postavili proti každému súperovi. Tímu z Nitry sa podarilo jeden zápas vyhrať a jeden remizovať, pripísali si 3 body do tabuľky, čo im zaručuje priebežné druhé miesto v tabuľke. Najviac košov strelila Tamarka Milkovičová (7 košov), ktorá sa dokázala strelecky presadiť vo všetkých zápasoch.

Kategória do 15 rokov mala takisto 3 tímy, Nitranom sa v tejto kategórii až tak nedarilo.Jediným svetlým bodom bola remíza 6:6 s piaristami z Prievidze. Hráči z tohto tímu musia výrazne zlepšiť hernú činnosť a viac zabrať aj na tréningoch, aby získali do tabuľky viac bodov v ďalších zápasoch. Po 4 košoch sa podarilo dosiahnuť Zuzke Gajdošovej a Pavlovi Virágovi.

Poslednou juniorskou kategóriou je U17, kde hráči hrajú už iba na jeden kôš, štyria na štyroch. Dominovali opäť juniori z SKK Dolhpins PD Dobšinského JKBOZ, Nitra a Piaristi dokázali vyhrať po jednom zápase a sú tak na delenom druhom mieste spoločne. Najviac košov dosiahla Timea Darnadiová (9 košov), ktorá sa dokázala presadiť proti obidvom súperom a bodovala vo všetkých zápasoch.

Dlhá korfbalová nedeľa bola zakončená 6 zápasmi seniorskej ligy. Na úvod zaskočili hráči KK SPU Nitra domácich SKK Dolphins Prievidza a podarilo sa im zvíťaziť v prvom zápase sezóny 11:5. Posmelení víťazstvom nastúpili hráči na ďalší zápas proti relatívne slabšiemu súperovi z tímu Pampúch Prievidza. Skúsení harcovníci sú v ňom doplnení o mladých ambicióznych hráčov z juniorskych tímov. Zápas mal veľmi vyrovnaný priebeh, keď mali domáci výbornú streľbu z diaľky, Nitrania kontrovali streľami z menšej vzdialenosti. Nervák až do konca skončil nakoniec v prospech Pampúchu o jediný koš 13:12.

Druhý nitriansky celok Animus Nitra, ktorý má vo svojom kádri prevažne nováčikov, ešte len zbiera zápasové skúsenosti. Na úvod zaznamenali prehru s Pampúchom, kedy sa súperovi opäť darilo premieňať najmä strely z veľkej vzdialenosti. S Dolphins Nitrania zlepšili obranu a nepodarilo sa im však premieňať ťažko vypracované šance v útoku a prehrali nakoniec v pomere 2:9. Posledný zápas odohrali proti sebe obidva nitrianske celky. Hráči sa navzájom veľmi dobre poznajú, vedia čo na koho platí. Podľa papierových predpokladom vyhral KK SPU Nitra 3:12, ktorý vedie ligovú tabuľku po prvom kole.