Loading

wait a moment

Žiaci bojovali o body v Maďarsku

Uplynulú sobotu sa nitrianske žiacke korfbalove tímy zúčastnili prvého turnaja Slovensko – maďarskej korfbalovej ligy.

Najskôr dostala priestor kategória do 13 rokov. 6 tímov si zmeralo sily systémom každý s každým. Za naše farby bojovalo 5 statočných. V prvom zápase, slovenskom derby, proti Prievidzi predvádzali naši hráči katastrofálne prihrávky a kopili chybu za chybou. Aj napriek obstojnej obrane sa s jedným košom zápas vyhrať nedá. V druhom zápase proti tímu WSE sa hra mierne zlepšila, aj keď stále to nebolo úplne ono. Strelecky sa trikrát presadila Tamarka Milkovičová a potiahla svoj tím k prvej výhre na turnaji. Najlepší výkon podali korfbalisti proti tímu SZKHSE. Proti favorizovanému súperovi v prvom polčase predviedli výborný korfbal a vyhrávali 4:1. Súper cez prestávku prestriedal a poslal do hry pravdepodobne najlepšieho maďarského hráča v tejto kategórii. Aj napriek veľkej snahe sa našim chlapcov nepodarilo zastaviť jeho streleckú kanonádu a keď sa do hry priplietla ešte aj nervozita z nepriaznivého skóre, súper otočil výsledok zápasu a vyhral 9:7. V posledných dvoch zápasoch sme boli favoritom my. Strelecky sa presadili všetci hráči a pripísali sme si jasné víťazstvá 16:3 s tímom Ziper a 19:0 s tímom Kékvölgy Plutó. Na turnaji sme vybojovali pekné tretie miesto, ale mohli sme dosiahnuť ešte lepšiu priečku. Najlepšou strelkyňou celého turnaja sa stala s 20 košmi Tamarka Milkovičová.

Druhou časťou turnaja boli zápasy v kategórii do 15 rokov. Tu sme mali 6 bojovníkov, keďže sme využili 3 hráčov z mladšej kategórie. Aj v tejto kategórii sme mali veľmi zlý štart do prvého zápasu. Proti tímu SZAC Budapešť sme nezachytili úvod a prvý polčas sme prehrali 0:4. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale zápas sme nakoniec prehrali v pomere 4:9. Druhý zápas s tímom Kékvölgy  Mars mal podobný priebeh. V prvom polčase naši hráči až príliš sólovali, kopili chybu za chybou a súper ľahko skóroval. Polčasových 1:4 bolo hrozivých, ale herne bol súper hrateľný. Druhý polčas sme dokázali vyhrať, ale na celkový triumf to nestačilo a pripísali sme si tesnú prehru 5:6. Tretí zápas proti Prievidzi vyznel z našej strany najhoršie. Aj keď prvý polčas skončil pomerom 1:3, v druhej časti skóre narastalo veľmi rýchlo a naši hráči to nedokázali zastaviť (2:11). V ďalšom zápase sme nastúpili proti menej skúsenému súperovi PTSE Tatabányai. Celý zápas sme dokázali kontrolovať hru a aj napriek veľkému množstvu nepremenených šancí sme si pripísali prvé víťazstvo 7:0.  Predposledný zápas proti ďalšiemu tímu našich priateľov z Kékvölgy, tentokrát Vénusz, sme boli favoritom zápasu my. Súper ale dokázal na rozdiel od našich hráčov šance premieňať a zaskočil nás výhrou 4:7. V našom poslednom zápase dňa, pri veľkej únave hráčov sme prvý polčas proti tímu WSK dokázali vyhrať v pomere 2:1. Druhý polčas sme však nezvládli, prehrali ho 0:2 a tým aj celý zápas 2:3. Na turnaji sme sa umiestnili na celkovom šiestom mieste.

 U13

KK SPU Nitra – SKK Dolphins Prievidza 1:3, kôš Tamara Milkovičová

KK SPU Nitra – WSE 3:1, koše Tamara Milkovičová 3

KK SPU Nitra – SZKHSE Szentendre 7:9, koše Liana Barbíriková 4, Tamara Milkovičová 3

KK SPU Nitra – Kékvölgy Plutó 19:0, koše Liana Barbíriková a Tamara Milkovičová po 6, Simon Babčan 4, Šimon Sabo 2 a René Ďurovič 1

KK SPU Nitra – Ziper 16:3, koše Tamara Milkovičová 7, Simon Babčan 4, Liana Barbíriková 3, René Ďurovič 2

U15

KK SPU Nitra – 1908 SZAC Budapešť 4:9, koše: Zuzana Gajdošová po 2, Oliver Justin Červík a Pavol Virág po 1

KK SPU Nitra – Kékvölgy Mars 5:6, koše: Tamara Milkovičová 3, Liana Barbíriková a Pavol Virág po 1

KK SPU Nitra – SKK Dolphins Prievidza 2:11, koše: Tamara Milkovičová a Pavol Virág po 1

KK SPU Nitra – PTSE Tatabányai Polipok 7:0, koše: Tamara Milkovičová a Zuzana Gajdošová po 2, Liana Barbíriková, Pavol Virág a Oliver Justin Červík po 1

KK SPU Nitra – Kékvölgy Vénusz 4:7, koše: Liana Barbíriková 2, Tamara Milkovičová a Zuzana Gajdošová po 1

KK SPU Nitra – WSK 2:3, koše Zuzana Gajdošová a Oliver Justin Červík

Published in .