Loading

wait a moment

V akcii bolo 8 nitrianskych tímov v slovenskej korfbalovej lige žiakov

Pomikulášsku sobotu sme v Nitre privítali viac ako 100 korfbalistov na ďalšom pokračovaní slovenskej korfbalovej ligy žiakov. V akcii bolo aj 8 tímov pod záštitou Korfbalového klubu SPU Nitra.

Prvýkrát sa na palubovkách objavila kategória do 9 rokov. Tri nitrianske tímy súperili o prvé koše a body v živote. Najviac sa darilo tímu KK SPU Nitra Golianovo A, pred ich B tímom a ZŠ Benkovou v Nitre, ktorej deti trénujú len niekoľko týždňov pod vedením Martiny GatciEmky Galovej. Najlepšími strelcami turnaja boli Andrejko Dobiš s 30timi a Saška Kopálková s 15 košmi (obaja z víťazného tímu).

V najbohatšie obsadenej kategórii do 11 rokov sme mali v akcii dva tímy. Bohužiaľ sa našim tímom veľmi nedarilo. Každý z nich odohral po päť zápasov, ale B tímu sa podarilo zvíťaziť dvakrát a A tímu dokonca iba raz. V priebežnej tabuľke po dvoch turnajoch a odohratých 9tich zápasoch sú na štvrtom, resp. piatom mieste.  Najlepším nitrianskym strelcom bol Simon Babčan (13 košov) a Lea Mikulášiková (8 košov).

V kategórii do 13 rokov odohrali naši zverenci 4 zápasy. Je to najvyrovnanejšia kategória a videli sme najtesnejšie výsledky. Jedna výhra a jedna remíza im vyniesla priebežné druhé miesto v celkovej tabuľke. Strelecky sa nášmu tímu nedarilo, z celkových 15 košov na druhom turnaji sa presadila sedemkrát Tamarka Milkovičová a trikrát Simon Babčan.

Najhoršie výkony predvádza v tejto sezóne náš tím do 15 rokov. Nervozita, puberta, nedisciplinovanosť sprevádzajú väčšinu kádra a práca s nimi je veľmi ťažká. Po viacerých dohovoroch zo strany trénerov aj rodičov prichádza k náprave len veľmi pomaly. Uvidíme ako si naši hráči budú počínať v tréningoch a zápasoch po Novom roku. Z ôsmich košov sa štyrikrát presadil Pavol Virág.

Najkvalitnejšie zápasy podľa predpokladov obstarala kategória do 17 rokov. Väčšina hráčov si  počas sezóny vyskúšala aj seniorské súťaže a pomaličky sa tieto skúsenosti pretavili aj do ich výkonov. So suverénom ligy, tímom z Dobšinského Prievidza, sme zaznamenali dve prehry, ale s ďalším tímom z Prievidze, Piaristami, to boli veľmi vyrovnané a tesné zápasy. Jedenkrát sa nám podarilo vyhrať o kôš a v ďalšom zápase im to súper rovnakým pomerom vrátil. V celkovej tabuľke sme o skóre na druhom mieste pred spomínaným súperom. Strelecky sa tradične darilo Timke Darnadiovej s ôsmimi košmi.

Na záver potešil svojou prítomnosťou a mikulášskymi balíčkami korfbalistov legendárny nitriansky maskot Corgi.

Za celoročnú podporu ďakujeme našim partnerom a rodičom.

Fotoalbum nájdete TU

Published in .