Loading

wait a moment

5 výhier našich tímov v Maďarsku

Po kvalifikačných turnajoch, ktoré sa uskutočnili v novembri a decembri minulého roku, nastúpili naše korfbalové nádeje na úvodný turnaj maďarskej korfbalovej ligy žiakov. V akcii bol tím U13, ktorý sa prebojoval z kvalifikácie do prvej ligy a prvýkrát v histórii bojovali v zahraničí aj naši korfbalisti do 1 rokov.

V najmladšej kategórii nás čakali na prvom turnaji 4 zápasy. V prvom proti tímu VSD Holli és a Kakaógengszterek bola najväčším problémom oboch tímov streľba. Veľa streleckých pokusov končilo mimo obruče, ale tímy bojovali o každý centimeter palubovky. Nášmu súperovi sa podarilo skórovať jedenkrát v prvej a druhej štvrtine, načo Nitra reagovala iba jedným košom v záverečnej časti, keď sa presadil Andrej Dobiš.  V druhom zápase proti SZKHSE fehér sa roztrhlo vrece s úspešnými strelcami. V prvej tretine sa za Nitru dvakrát presadili Lea Mikulášiková a Sabínka Kántorová a viedli sme 4:1. V druhej tretine Lea zaznamenala ďalšie dva koše, ale súper sa v jej závere dotiahol na 6:4. V úvode tretej štvrtiny dokonca znížil na 6:5, ale výbornou obranou všetkých hráčov nášho tímu sme Maďarom nedovolili vyrovnať a skóre ukončil ďalším Simon Babčan. Tretí zápas bol plne v našej réžii. Od začiatku zápasu sme dominovali na ihrisku, dobrá obrana a presná streľba nám zabezpečili víťazstvo 5:1 nad tímom VSD Holli és a Muffinkalózok, keď sa presadili dvakrát Simon Babčan a Andrej Dobiš a jedenkrát Lea Mikulášiková. V poslednom zápase nás čakal tím z rovnakého klubu VSD, ktorý postavil do kategórie U11 až tri tímy. Tentokrát s názvom Csokibanditák. Vidieť, že tento klub pracuje veľmi dobre s mládežou a môže ísť veľkým príkladom pre všetkých. Zápas bol veľmi vyrovnaný, tímy sa striedali vo vedení a skóre bolo veľmi vyrovnané. Ani jeden z tímov sa nevzdialil na rozdiel viac ako jedného bodu. Naše víťazstvo zabezpečil najskúsenejší hráč v našom tíme, Simon Babčan, ktorému sekundovala strelecky Lea Mikulášiková. Pochvalu si ale zaslúžia všetci naši hráči. Vynikajúco bránili počas všetkých zápasov a presnými prihrávkami pomohli dosiahnuť nášmu tímu tri krásne víťazstvá. Veríme, že im entuziazmus vydrží aj do ďalších zápasov a príklad z nich si zoberú aj starší hráči.

V kategórii do 13 rokov sme na kvalifikačnom turnaji skončili na peknom treťom mieste, čím sa si zabezpečili účasť v prvej lige. Našim prvým súperom bol tradičný rival z Prievidze. Raketovým nástupom do zápasu sme sa rýchlo ujali vedenia 4:0, ktoré sme si udržiavali počas celého stretnutia a konečným skóre 6:3 sme úspešne vkročili do turnaja. Druhý zápas proti VSD U13 výrazne ovplyvnili chyby rozhodcu, ktorý neodpískal jasné priestupky, fauly na penaltu, nohu, atď. Domáci sa dostali do vedenia 4:0, ktoré sa nám v ďalšom priebehu napriek veľkej snahe nepodarilo zvrátiť. Prehra 5:10 bola zaslúžená, ale aj napriek tomu sme cítili krivdu. Tretí zápas proti WSE U13 bol veľkým nervákom. V zápase dominovali obrany. Prvá tretina sa skončila bez košov a na začiatku druhej sa ujali vedenia domáci. V tej istej štvrtine náš tím skóre otočil a v poslednej boli v akcii opäť obrany. Nám sa nepodarilo skórovať ani z jasných príležitostí, ale súpera sme k nim ani nepustili. V nervy drásajúcom závere sme vybojovali víťazstvo 2:1.  V poslednom zápase proti SZKHSE bol favoritom náš súper, ktorý má vo svojich radoch veľmi šikovných chlapcov. Túto teóriu začali napĺňať už v prvej tretine a hráč, ktorý nám dal v novembri na kvalifikácii 7 košov, sa v tomto zápase presadil 6 krát. Bohužiaľ jeho šikovnosť a kvalitu sme nedokázali nahradiť bojovnosťou a obetavosťou. Zápas sme prehrali v pomere 3:11.

Výsledky:
U11
KK SPU Nitra – VSD Holli és a Kakaógengszterek 1:2, kôš za NR: Andrej Dobiš

KK SPU Nitra – SZKHSE fehér 7:5, koše za NR: Lea Mikulášiková 4, Sabínka Kántorová 2, Simon Babčan

KK SPU Nitra – VSD Holli és a Muffinkalózok 5:1, koše za NR: Simon Babčan a Andrej Dobiš po 2, Lea Mikulášiková

KK SPU Nitra – VSD Holli és Csokibanditák 4:3, koše za NR: Lea Mikulášiková a Simon Babčan po 2

KK SPU Nitra U11: Timka Slažanská, Lea Mikulášiková, Sabína Kántorová, Matúš Sabo, Andrej Dobiš a Simon Babčan

U13

KK SPU Nitra – SKK Dolphins Prievidza Piaristi 6:3, koše za NR: Tamara Milkovičová a Lenka Mikulášiková po 2, Šimon Sabo a Simon Babčan po 1

KK SPU Nitra – VSD U13 5:10, koše za NR: Liana Barbíriková 4, Lenka Mikulášiková 1

KK SPU Nitra – WSE U13 2:1, koše za NR: Tamara Milkovičová a Lenka Mikulášiková po 1

KK SPU Nitra – SZKHSE U13 3:11, koše za NR: Liana Barbiríková, Tamara Milkovičová a Lenka Mikulášiková po 1

KK SPU Nitra U13: Liana Barbiríková, Tamara Milkovičová, Lenka Mikulášiková, Simon Babčan, René Ďurovič a Šimon Sabo

Fotogalériu nájdete TU

Published in .