Majstrovstvá okresu žiakov základných a stredných škôl

V Nitre sa uskutočnil historicky prvý korfbalový turnaj základných a stredných škôl. Na pozvánku reflektovalo 12 škôl, ktoré zostavili 22 tímov v štyroch vekových kategóriách. Väčšina žiakov sa stretla s korfbalovým košom a loptou prvýkrát v živote, ale športové talenty sa dokázali rýchlo adaptovať na novú hru. Po vysvetlení pravidiel a krátkej ukážke zápasu v podaní nitrianskych korfbalistov a reprezentantov sa odohralo 40 korfbalových zápasov.

V najmladšej kategórii do 9 rokov sa predstavilo 5 tímov. Na ihrisku sme mohli vidieť deti od šiestich rokov. Vekový rozdiel v tejto kategórii bol najvýraznejší, ale všetky deti si zaslúžia obrovskú pochvalu za snahu a bojovnosť. Najviac sa darilo ZŠ kráľa Svätopluka z Nitry, ktorá vyhrala všetky zápasy a odviezla si pohár za prvé miesto. Na ďalších priečkach sa umiestnili ZŠ Golianovo, ZŠ sv. Gorazda a dva najmladšie tímy zo ZŠ Benkova.

Kategória do 12 rokov mala štvorčlenné obsadenie. Vo viacerých zápasoch sme mohli sledovať zaujímavý korfbal a niektorí žiaci podávali výkony ako skúsení korfbalisti. Papierové predpoklady potvrdila ZŠ Golianovo, ktorá nedala svojim súperom šancu. Druhú priečku obsadila ZŠ kráľa Svätopluka, pred ZŠ Nábrežie mládeže a ZŠ sv. Gorazda.

Päť tímov v kategórii do 15 rokov odohralo najvyrovnanejšie zápasy. Turnaja sa zúčastnila aj jedna škola mimo nášho okresu, zo základnej školy Mojmírova 2, Zlaté Moravce. Prvé miesto si podľa predpokladov zabezpečila ZŠ Golianovo, kde sa korfbalu venujú už dlhšie. Druhé miesto si vybojovala ZŠ Nábrežie mládeže a tretie náš hosť z Moraviec. Štvrtá skončila ZŠ sv. Gorazda, ktorá najviac potrápila víťaza a zobrala mu jeden bod za cennú remízu. Piate miesto v tejto kategórii získali s jedným bodom vekovo najmladší žiaci z Gymnázia Golianova.

Najbohatšie obsadená kategória do 19 rokov bola rozdelená na dve skupiny po 4 tímy. V akcii sme mohli sledovať viacerých úspešných prvoligových hráčov volejbalu, basketbalu a iných športov. V A skupine si v rozhodujúcom zápase o finále poradilo Gymnázium Párovská so SSOŠ Animus 1 tesne 2:1. Na treťom mieste v skupine sa vďaka lepšiemu celkovému skóre umiestnila SOŠ gast. a CR pred Strednou zdravotnou školou Nitra. Ich vzájomný zápas skončil remízou 1:1. V B skupine sa najmenej darilo Hotelovej akadémii, na treťom mieste skončil tím SSOŠ Animus 2. V zápase o finále porazilo Gymnázium Párovská 1 tím Gymnázium Golianovo 4:1. V zápase o celkové tretie miesto na turnaji nedali šancu gymnazisti z Golianovej tímu SSOŠ Animus 1. Veľké finále obstarali dva tímy z Párovského gymnázia a tesných výsledkom 3:2 si prvenstvo vybojoval ich prvý tím.

Všetkým zúčastnením tímom ďakujeme za predvedené výkony, pedagógom za čas a trpezlivosť. Veríme, že sa korfbal zapáčil viacerým žiakom a radi ich privítame na našich tréningoch. Tento turnaj bol prvou lastovičkou v organizovaní školských korfbalových zápasov, ale svojou bohatou účasťou, viac ako 130 detí, príjemne prekvapil organizátorov z Korfbalového klubu SPU Nitra a už teraz sa tešíme na ďalšie pokračovanie.

Kategória U9

ZŠ kráľa Svätopluka: – ZŠ Golianovo 3:2, – ZŠ sv. Gorazda 4:2, – ZŠ Benkova 1 8:4, – ZŠ Benkova 2 9:0

ZŠ Golianovo: – ZŠ sv. Gorazda 4:2, – ZŠ Benkova 1 12:0, – ZŠ Benkova 2 13:0

ZŠ sv. Gorazda: – ZŠ Benkova 1 6:0, – ZŠ Benkova 2 3:0