Loading

wait a moment

Ďalší úspešný víkend našej mládeže v Maďarsku

Sobotňajšieho kola maďarských žiackych súťaží sa zúčastnili dva výbery KK SPU Nitra. V oboch tímoch šarapatila maródka a preto sa medzinárodných zápasov zúčastnilo viacero nováčikov.

Najmladší tím, do 11 rokov, čakali tri zápasy. Prvý zápas proti tímu Ziper bol veľmi vyrovnaný a oba tímy sa ťažko presadzovali, pretože v tejto kategórii sú dominantné obrany. Za vyrovnaného stavu v posledných sekundách si naše deti vybojovali penaltu, ktorú chladnokrvne premenila Saška Kopálková. Druhý zápas proti VSD Holli és a Csokibanditák mal podobný priebeh. Slabá efektivita v streľbe, ale dobrá obrana držali v napätí všetkých divákov až do konca. Šťastnejším a úspešnejším v tomto zápase bol nakoniec náš súper v pomere 1:2. Posledný zápas tohto tímu, proti VSD Holli és a Muffinkalózok, bol strelecky zaujímavejší. Po vyrovnanej prvej tretine sa naši hráči začali viac presadzovať a vybojovali si výhru 5:3. V základnej časti čaká tento tím ešte jeden hrací deň a potom playoff, kde zabojujú o celkové prvenstvo.

Staršia kategória do 15 rokov sa vďaka neúspešnému novembrovému kolu ocitla v B kategórii. Účasť v playoff im zabezpečí iba celkový triumf v tejto skupine. Táto kategória hrá na štyri štvrtiny. V prvom zápase proti WSE sme nezachytili začiatok stretnutia. Po prvej sme prehrávali 3:1, po druhej 4:3. Po výraznom dohovore trénerov začali naši hráči dodržiavať taktické pokyny a v tretej štvrtine otočili výsledok stretnutia. Víťazstvom 7:5 si pripísali prvé body do tabuľky. Druhý zápas proti Kékvölgy Vénusz bol vyrovnanejší.  Opäť nám nevyšiel vstup do zápasu a museli sme doťahovať náskok nášho súpera. Do poslednej štvrtiny sme nastupovali s mankom dvoch košov, ale dvomi strelami z diaľky Šimon Sabo vyrovnal stav stretnutia a zápas skončil remízou 7:7. V treťom zápase s tímom Hatvan sme sa konečne od začiatku stretnutia ujali vedenia. Počas zápasu sme si náskok zvyšovali a domáci sa dokázali strelecky priblížiť až v záverečnej štvrtine. Náskok sme si dokázali ustrážiť a pripísali sme si ďalšie dva body. Náš nástup z predchádzajúceho stretnutia sme nedokázali zopakovať v zápase s tímom Kékvölgy Mars. Naši hráči opäť prestali dodržiavať taktické pokyny a veľkými chybami umožnili súperovi poľahky skórovať. Po prvej štvrtine sme prehrávali výrazným rozdielom 1:5. Ostrý dohovor trénerov opäť zabral. Od tohto momentu sme nedovolili súperovi ani jedenkrát skórovať a v tomto zápase zabrali naše dievčatá, ktoré siedmymi košmi zabezpečili naše ďalšie víťazstvo. V poslednom zápase dňa proti PTSE Tatabányai Polipok sme dokázali od začiatku zápasu diktovať tempo a udržiavali sme si mierny náskok. Na začiatku druhého polčasu síce súper vyrovnal, ale odvtedy sme ho takmer k ničomu nepustili a zaknihovali sme najvyššie víťazstvo dňa 11:5. Veľmi nás teší, že v tomto zápase sa strelecky presadili všetci hráči a dokázali na ihrisku spolupracovať a vytvárať šance pre svojich spoluhráčov. Najviac bodov (6) skórovala Tamarka Milkovičová. Aj napriek absencii niektorých stabilných hráčov ich dokázali ďalší veľmi dobre nahradiť a po prvom hracom dni sme v tejto kategórii na prvom mieste v B skupine.

Fotogalériu nájdete TU

Výsledky:

U11

KK SPU Nitra – Ziper 3:2, koše za NR: Andrej Dobiš, Nina Ambrózová a Alexandra Kopálková

KK SPU Nitra – VSD Holli és a Csokibanditák 1:2, kôš za NR: Andrej Dobiš

KK SPU Nitra – VSD Holli és a Muffinkalózok 5:3, koše za NR: Alexandra Kopálková a Andrej Dobiš po 2, Viktor Kopálek

KK SPU Nitra: Timea Slažanská, Nina Ambrózová, Alexandra Kopálková, Timotej Varga, Andrej Dobiš, Matúš Sabo a Viktor Kopálek

U15

KK SPU Nitra – WSE 7:5, koše za NR: Tamara Milkovičová a Oliver Justin Červík po 3, Jozef Vengrín

KK SPU Nitra – Kékvölgy Vénusz 7:7, koše za NR: Šimon Sabo 3, Oliver Justin Červík 2, Tamara Milkovičová a Zuzana Gajdošová

KK SPU Nitra – Hatvan 7:4, koše za NR: Tamara Milkovičová 3, Šimon Sabo a Jozef Vengrín po 2

KK SPU Nitra – Kékvölgy Mars 7:5, koše za NR: Tamara Milkovičová 4, Zuzana Gajdošová 3

KK SPU Nitra – PTSE Tatabányai Polipok 11:5, koše za NR: Tamara Milkovičová 6, Zuzana Gajdošová 2, Oliver Justin Červík, Šimon Sabo a Jozef Vengrín

KK SPU NitraTamara Milkovičová, Zuzana Gajdošová, Oliver Justin Červík, Šimon Sabo a Jozef Vengrín

Published in .