Premiéra Slovak selection U19 v maďarskej lige, ďalšie body pre KK SPU Nitra U13

V sobotu odohrali ďalšie zápasy v maďarskej lige naši trinásťroční korfbalisti. V úvodnom zápase proti tradičnému rivalovi z Prievidze. Prvá tretina zápasu bola vyrovnaná, veľmi zlá streľba z oboch strán, doplnená dobrou obranou zabezpečila bezkošovú remízu. V druhej tretine sme sa dostali do vedenia, o ktoré sme vzápätí prišli. Na záverečnú časť nastupovali oba tímy za vyrovnaného stavu. Opäť sme šli do vedenia, ale dvomi chybami v obrane nás súper vyškolil z efektivity a vrátil nám prehru z predchádzajúceho kola. V ďalšom zápase proti favoritovi SZKHSE Szentendre bol priebeh jednoznačný. Prvú tretinu vyhral súper 5:2, druhú 6:4 a až v záverečnej časti sme dokázali súperovi zabrániť vo vyššom počte košov. Prehra 8:13 bola v tomto prípade zaslúžená. Do tretieho zápasu sme pre zmenu nastupovali ako favorit my. Skóre síce nenarastalo výrazne, ale mierny náskok sme si udržiavali počas celého zápasu. Strelecky nás dvomi košmi podržal René Ďurovič. V záverečnom stretnutí proti domácim VSD Dunakeszi sme mali katastrofálny nástup. Prvú tretinu sme prehrali 0:4. Po výraznom dohovore cez prestávku sme dokázali štyrmi košmi stav stretnutia vyrovnať, na čo dokázali domáci odpovedať jedným košom a do záverečnej časti nastupovali s tesným náskokom. Kvalitným výkonom v poslednej tretine sme dokázali s priamym konkurentom o druhé miesto vybojovať cennú remízu.

Svoje boje v maďarskej lige odohrali prvýkrát aj naši najstarší mládežníci. V tíme zloženom z hráčov a hráčok KK SPU NitraSKK Dolphins Prievidza Piaristi bojujú pod hlavičkou Slovak selection U19. Maďarský zväz testuje v tomto ročníku v tejto kategórii nový formát súťaže. Hrá sa na štyri päťminútové štvrtiny, kde víťaz štvrtiny získava bod, v prípade remízy získavajú bod oba celky. Najvyšší možný rozdiel je 4:0. V prvom zápase proti Kékvölgy Neptunusz sa naši hráči zoznamovali so systémom, ako aj so svojimi vlastnými spoluhráčmi. V úvodnej štvrtine padli iba dva koše, po jednom na každej strane a naši reprezentanti vybojovali prvý bod. Druhá štvrtina skončila dokonca bez košov. Aj tretia časť bola veľmi chudobná na koše, bohužiaľ sme ju prehrali v pomere 0:1. Strelecky sa oba tímy najviac presadili až v poslednej časti hry, víťazstvom 3:2 sme sa bodovo dotiahli na súpera a celkovou remízou sme si pripísali prvý bod do tabuľky. Druhý zápas, slovenské derby, proti SKK Dolphins Prievidza Dobšinského, bol favorit stretnutia jasný. Prvé dve štvrtiny vybojovali pre seba podľa predpokladov Prievidžania v pomere 0:3. Tretiu aj štvrtú časť začali lepšie „reprezentanti“ , ale svoj náskok nedokázali udržať a prehrali ich najtesnejším rozdielom.

Tretí zápas proti ďalšiemu favoritovi 1908 SZAC Budapešť, v ktorého drese pôsobia reprezentanti Maďarska rôznych vekových kategórií a zároveň hráči zo seniorskej najvyššej súťaže, bol z našej strany najkvalitnejší. Úvodná štvrtina skončila 0:0. V druhej časti sme išli prekvapujúco do vedenia 2:0, na čo zaskočení Maďari dokázali odpovedať iba jedným košom a zaslúžene, aj keď nečakane, sme išli do vedenia. V tretej časti začal úradovať rozhodca, hráč seniorského tímu nášho súpera. V náš neprospech bolo niekoľko penált a voľných hodov a štvrtinu sme prehrali pomerom 0:2. Vyvrcholenie snaženia sa rozhodcu prišlo v poslednej časti, kde sme nemali nárok na dobrý výsledok. Dostali sme sa zo začiatku do vedenia 1:0, neskôr 2:1, ale domáci tromi košmi, z toho dvomi z penált a jedným z voľného hodu otočili výsledok vo svoj prospech. Žltú kartu dostal Juraj Gajdoš, keď rozhodca nerozumel jeho otázke v anglickom jazyku. Aj napriek prehre si slovenskí hráči zaslúžia obrovský obdiv a pochvalu za výkon v tomto zápase.

Po nervy drásajúcom zápase čakal našich hráčov záverečný duel prvého hracieho dňa. Zápas proti Kékvölgy Merkúr sme zvádli nad očakávanie dobre. Prvé tri štvrtiny sme vyhrali, keď sme si postupne zvyšovali rozdiel skóre. V záverečnej časti dostala viac možností aj naša lavička a aj keď sme ju prehrali tesne 0:1, pripísali sme si zaslúžené dva body do tabuľky.

Ďalšie kolo žiackych mládežníckych súťaží nás čaká po jarných prázdninách 9.3., kde sa bude bojovať o výhodné pozície pred playoff.

Fotogalériu nájdete TU

KK SPU Nitra – SKK Dolphins Prievidza Piaristi 2:3 (0:0, 1:1, 1:2), koše za NR: Tamarka Milkovičová 2

KK SPU Nitra – SZKHSE Szentendre 8:13 (2:5, 3:6, 3:2), koše za NR: Tamarka Milkovičová 4, Lenka Mikulášiková 3, Šimon Salanci

KK SPU Nitra – WSE 4:1 (2:0, 1:1, 1:0), koše za NR: René Ďurovič 2, Lenka Mikulášiková a Simon Babčan po 1