Loading

wait a moment

Nitrianske tímy v playoff maďarských líg

Predposledný turnaj základnej časti žiackych korfbalových líg určil účastníkov playoff vo viacerých kategóriách.

Našich najmladších korfbalistov do 11 rokov čakalo 5 zápasov s cieľom udržať sa na popredných priečkach tabuľky. V prvom zápase proti tímu Ziper sme sa ťažšie rozbiehali. Prvú tretinu sme prehrali 0:1, druhú sme skóre vyrovnali a pred poslednou časťou bolo všetko otvorené. Rýchlym nástupom, presnou streľbou sme si vytvorili trojbodový náskok, ktorý sme udržali do konca stretnutia. Druhý zápas proti SZKHSE fehér bol z nášho pohľadu najhorší. Nevedeli sme sa vyrovnať s dobrým pohybom súpera a kopili veľa chýb v jednoduchých prihrávkach. Začiatok bol ešte vyrovnaný, po 3 minútach bolo skóre 1:2, odvtedy však skóroval iba náš súper a zápas sa skončil priepastným rozdielom 1:8. Nasledovali dva zápasy proti tímu SZKHSE zöld. V prvom z nich sme opäť mali zo začiatku problémy so streľbou a súper sa držal tesne na dištanc. O víťazstve 6:2 sme rozhodli štyrmi košmi v poslednej tretine. Druhý zápas sme chytili za opraty už od začiatku. V prvej tretine sme si vytvorili trojbodový náskok, v druhej sme pridali ďalšie dva body a zápas sa v poslednej časti iba dohrával. Posledný zápas dňa proti  VSD Holli és Kakaógengszterek sme nezvládli a v tabuľke sme klesli na tretie miesto.

KK SPU Nitra U15 účinkoval v tejto sezóne v druhej lige. Hlavným cieľom bolo udržať si vedúcu pozíciu v tabuľke a tým pádom potvrdenie účasti v osemfinálovej skupine playoff. Prvý zápas proti tímu Kékvölgy Vénusz sme začali dobre. Aj keď išiel do vedenia náš súper, tromi rýchli košmi sme otočil stav stretnutia a vypracovali si mierny náskok. Druhá štvrtina bola vyrovnaná, najskôr súper náš náskok dotiahol, vzápätí sme kontrovali tromi košmi, na čo súper dokázal zareagovať jedným košom. Nepochopiteľný výbuch prišiel v tretej časti. Katastrofálnymi chybami, ľahkovážnosťou sme dovolili súperovi skórovať 4-krát a zrazu bolo skóre opačné. Po výraznom dohovore trénera sa naši hráči našťastie spamätali a tromi košmi v záverečnej časti zápas otočili a vyhrali celkovo 9:8. V druhom zápase proti PTSE Tatabányai Polipok bol jednoznačnou záležitosťou. Súper dokázal s našimi zverencami držať krok iba v prvých dvoch štvrtinách, keď sme mali dvojbodový náskok. V ďalších dvoch častiach sme nedovolili súperovi skórovať a zaslúžene sme si pripísali ďalšie dva body do tabuľky. Tretí zápas s Kékvölgy Mars bol bodovo najchudobnejší. Naši hráči si nedokážu udržať konštantnú výkonnosť počas celého turnaja a na tomto nedostatku budeme musieť veľmi popracovať. Prvú štvrtinu sme vyhrali tesne 1:0, druhá aj tretia bola vyrovnaná 1:1, ale v poslednej časti sme prehrali 0:1 a po katastrofálnom výkone sme vybojovali do tabuľky iba jeden bod. Posledný zápas s tímom WSE bol ako na hojdačke. Opäť veľmi zlý nástup do stretnutia a súper bol vo vedení 1:3. Vzápätí dve výborné štvrtiny a pred poslednou časťou sme mali pohodlný náskok 8:4. Ako to už býva v našich zápasoch zvykom, dovolili sme súperovi skorigovať stav stretnutia a nakoniec sme ho vyhrali tesne 9:7

V najstaršej kategórii do 19 rokov účinkuje tím Slovak selection, ktorý je tvorený z hráčov KK SPU Nitra a SKK Dolphins Prievidza Piaristi. Pripomíname, že v tejto kategórii sa ráta počet vyhratých štvrtín. V prípade zvládnutia troch zápasov sme sa mohli prebojovať do semifinále, čo by bol pre tento novovytvorený tím obrovským úspechom. Prvý zápas proti Óbuda – Kultsár bol jednoznačnou záležitosťou v náš prospech. Vekovú aj výškovú prevahu sme potvrdzovali počas celého stretnutia. Po štvrtinách 6:0, 3:0, 2:0 a 3:1 sme jednoznačne zdolali nášho súpera. Druhý zápas proti tímu Karinthy (mladší tím seniorského tímu MAFC Budapešť) bol súbojom o miestenku v semifinále. Zápas bol tesný a vyrovnaný počas celého priebehu. Prvú štvrtinu začal lepšie náš súper, ale dvomi košmi sme výsledok dokázali otočiť. V druhej časti sme pritvrdili obranu a súpera zdolali 2:0. V zostávajúcich dvoch štvrtinách nám stačila jedna remíza na celkový triumf. Tá sa nám podarila už v tretej časti. Aj keď chudobných 1:1, ale predsa sa nám podarilo dosiahnuť rozhodujúci bod. Posledná štvrtina sa iba dohrávala, ale mladí Slováci nenechali nič na náhodu a vyhrali ju 3:1. O playoff sme mohli prísť iba veľmi veľkou zhodou okolností, ale svietila nám iskierka nádeje aj na tretie miesto, na ktorom sa nachádzal tím 1908 SZAC Budapešť B. Priamy súboj proti tomuto tímu bol vyvrcholením základnej časti. Vynikajúci výkon plný emócií, tímový duch a presná streľba prispeli k skvelému korfbalovému predstaveniu. Nasadenie nášho tímu nedokázali zastaviť ani veľmi sporné rozhodnutia rozhodcu, inak hráča A tímu nášho súpera (dobre si pamätáte, že tento rozhodca výrazne ovplyvnil zápas v tejto kategórii proti A tímu SZAC na minulom turnaji). Prvá štvrtina zaskočila nášho súpera. Tromi rýchlymi košmi sme sa ujali vedenia a do konca tejto časti sme súperovi nedovolili vrátiť sa do zápasu. Potešiteľné je, že koše si rozdelili všetci naši hráči na ihrisku. V druhej časti sme ešte viac pritvrdili obranu a frustrovaní domáci sa nedokázali ani raz presadiť. Dvomi košmi sme získali ďalšiu štvrtinu pre seba. Týmto pádom sme mali zabezpečenú najhoršie remízu, ale to nám bolo málo a chceli sme zápas uchmatnúť na našu stranu. Nervozita vyvrcholila v tretej časti. Súperi sa naťahovali o každý kôš, skóre sa striedalo na oboch stranách. Na slovenskej strane strelecky explodovala Timea Darnadiová, ktorá tromi košmi v tejto časti sfúkla súpera a s výraznou podporou svojich spoluhráčov dokázali vybojovať pre seba aj tretiu časť. Emócie trochu vychladli a v poslednej časti sa zápas iba dohrával. Opäť sa súperi naťahovali o každý bod a tentokrát dali rozhodujúci kôš v poslednej minúte Maďari.

Fotogaléria TU

Výsledky:

U11

KK SPU Nitra – Ziper 5:2 (0:1, 1:0, 4:1), koše za NR: Simon Babčan 2, Lea Mikulášiková, Natália Darnadiová a Andrej Dobiš po 1

KK SPU Nitra – SZKHSE fehér Szentendre 1:8 (1:5, 0:2, 0:1), kôš za NR: Simon Babčan

KK SPU Nitra – SZKHSE Zöld Szentendre 6:2 (1:0, 1:1, 4:1), koše za NR: Simon Babčan 3, Andrej Dobiš 2, Sabína Kántorová 1

KK SPU Nitra – SZKHSE Zöld Szentendre 5:1 (3:0, 2:0, 0:1), koše za NR: Lea Mikulášiková 3, Simon Babčan a Andrej Dobiš

KK SPU Nitra – VSD Holli és Kakaógengszterek 1:6 (0:2, 1:2, 0:2), kôš za NR: Lea Mikulášiková

KK SPU Nitra: Lea Mikulášiková, Sabína Kántorová, Natália Darnadiová, Simon Babčan, Matúš Sabo, Andrej Dobiš a Nikolas Milkovič

U15

KK SPU Nitra – Kékvölgy Vénusz 9:8 (3:1, 3:3, 0:4, 3:0), koše za NR: Tamara Milkovičová 4, Šimon Sabo 2, Pavol Virág, Oliver Justin Červík, Zuzka Gajdošová

KK SPU Nitra – PTSE Tatabányai Polipok 9:2 (2:0, 2:2, 3:0, 2:0), koše za NR: Zuzka Gajdošová 3, Pavol Virág 2, Tamara Milkovičová, Šimon Sabo, Lea Kukurová a Oliver Justin Červík po 1

KK SPU Nitra – Kékvölgy Mars 3:3 (1:0, 1:1, 1:1, 0:1), koše za NR: Pavol Virág 2, Tamara Milkovičová 1

KK SPU Nitra – WSE 9:7 (1:3, 4:1, 3:0, 1:3), koše za NR: Pavol Virág 3, Oliver Justin Červík 2, Šimon Sabo, Lea Kukurová, Zuzka Gajdošová a Tamara Milkovičová po 1

KK SPU Nitra: Tamarka Milkovičová, Zuzka Gajdošová, Lea Kukurová, Pavol Virág, Oliver Justin Červík, Šimon Sabo

U19

Slovak selection – Óbuda – Kultsár 8:0 (6:0, 3:0, 2:0, 3:1), koše za SVK: Dominika Santorisová 5, Benjamín Leporis 3, Simona Bosáková, Timea Darnadiová a Peter Macho po 2

Slovak selection – Karinthy 7:1 (2:1, 2:0, 1:1, 3:1), koše za SVK: Timea Darnadiová 3, Benjamín Leporis a Simona Bosáková po 2, Juraj Gajdoš 1

Slovak selection – 1908 SZAC Budapešť B 6:2 (4:2, 2:0, 4:3, 3:4), koše za SVK: Timea Darnadiová 5, Dominika Santorisová 4, Benjamín Leporis 3, Juraj Gajdoš 1

Slovak selection U19: Timea Darnadiová, Simona Bosáková, Dominika Santorisová, Juraj Gajdoš, Benjamín Leporis, Peter Macho