Nešťastná prehra na penalty priniesla tímu U11 z Maďarska striebro

Vo finálovom dni v Maďarsku boli zainteresovaní nitrianski korfbalisti v dvoch tímoch.

Ako prvý nastúpili do hry seniori pod hlavičkou Slovak selection. Ich súperom bol tím 1908 SZAC Budapešť, s ktorým mali po základnej časti vyrovnanú bilanciu. Úvod zápasu sme zachytili lepšie my. Výbornou obranou a presnou streľbou sme si vytvorili pohodlný osembodový náskok. Domáci potom zapli na vyššie obrátky a rozdiel sa postupne zmenšoval. Najtesnejšie sa dostali na manko dvoch košov, ale napokon Slováci zvíťazili trojbodovým rozdielom a po dlhej dobe si dokázali vybojovať bronzové medaile.

Ako posledný slovenský zástupca nastúpili na finálový zápas najmenší korfbalisti z KK SPU Nitra do 11 rokov. Veľmi vyrovnaný zápas v skvelej atmosfére začali lepšie Slováci. Maďari z tímu SZKHSE Szentendre vzápätí otočili stav stretnutia, ale Nitrania dokázali vyrovnať. Remíza 4:4 znamenala penaltový rozstrel. Bohužiaľ ho lepšie zvládol tím zo Szentendre, ale aj tak môžeme byť veľmi hrdí na strieborné medaile našich budúcich nádejí.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu nášho klubu a mesta.