Loading

wait a moment

Nie veľmi vydarená sezóna našich mládežníkov

Vyvrcholenie korfbalovej sezóny sa uskutočnilo v Prievidzi. 35 zápasová porcia korfbalových zápasov priniesla na konci tituly, medaile a vyhlásili sme taktiež najlepších strelcov v jednotlivých kategóriách.

Spolu sa v sezóne 2018/19 odohralo v žiackych súťažiach v piatich kategóriách 142 zápasov, v ktorých padlo 1574 košov, čo je priemer 11 košov na jeden zápas.

Na posledný turnaj v U9 nepricestoval tím zo ZŠ Benková v Nitre, vzhľadom na školské povinnosti. V tejto kategórii súperili školy pod patronátom KK SPU Nitra. Zvyšné tímy odohrali medzi sebou tri zápasy, v ktorých sa lepšie darilo A tímu zo ZŠ Golianovo. Najlepšou strelkyňou v tejto kategórii sa stala s 32 košmi Natália Darnadiová pred 21 bodovou Saškou Kopálkovou. Medzi chlapcami sa najviac darilo so 44 košmi pred 15 bodovým Nikolas Milkovičom.

kategórii do 11 rokov vyšiel vynikajúco posledný turnaj tímu KK SPU Nitra B. Ich stíhacia jazda nakoniec nestačila na SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ B, a remízou 5:5 vo vzájomnom zápase stratili šancu na bronzové medaily. A tím KK SPU Nitra vybojoval na poslednom turnaji jedno víťazstvo a celkovo piate miesto. Z našich tímov sa najviac strelecky darilo Simonovi Babčanovi (23 košov, celkovo 7. Miesto medzi chlapcami), Ley Mikulášikovej s 23 košmi (celkovo 4. miesto medzi strelkyňami) a Andrejovi Dobišovi (18 košov)

Kategória do 13 rokov bola z nášho počas roka rozohraná na druhé miesto v tabuľke. Veľkou absenciou na predchádzajúcom turnaji sme si pokazili dobre rozohranú sezónu. Zápasy o druhé miesto na poslednom turnaji lepšie zvládol B tím z Prievidze, ktorý si dvomi tesnými víťazstvami zabezpečil konečné druhé miesto pred KK SPU Nitra. Najlepšou strelkyňou ligy bola Tamarka Milkovičová (Nitra) s 23 košmi a medzi chlapcami Simon Babčan (7 košov, celkovo 6. miesto)

Najjasnejšia bola kategória do 15 rokov. V tejto sezóne sa najmenej darilo nitrianskemu tímu. Počas ročníka si pripísali iba dve remízy. Výkony tímu počas roka boli najväčším sklamaním. Najlepším strelcom z nášho tímu bol Pavol Virág s 13 košmi (celkovo 5. miesto) a Tamarka Milkovičová so Zuzkou Gajdošovou, obe so 6 košmi (celkovo 6. miesto)

Najstaršia žiacka kategória do 17 rokov mala okrem suveréna ligy v podobe tímu SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ vyrovnaný priebeh. Dramatické vyvrcholenie mali zápasy o druhé miesto, ktoré nakoniec lepšie zvládli SKK Dolphins Prievidza Piaristická pred oslabeným tímom KK SPU Nitra. Najlepšou strelkyňou súťaže sa stala Timea Darnadiová (Nitra), ktorá strelila 26 košov a medzi chlapcami Marek Buch so 6 košmi (celkovo 5. miesto).

Ďakujeme všetkým trénerom, hráčom a rodičom za výkony a podporu počas celej sezóny. V najbližšej dobe čaká na naše žiacke tímy Svetový pohár do 17 rokov v holandskom Eindhovene a Majstrovstvá Európy do 15 rokov v maďarskom Dunakeszi. Držíme našim reprezentantom palce.

Výsledky

U9

KK SPU Nitra – Golianovo A – KK SPU Nitra – Golianovo B 6:2 (Nikolas Milkovič 3, Alex Michálek, Alexandra Kopálová a Natália Darnadiová – Ema Majtnerová, Lukáš Fúrik)

KK SPU Nitra – Golianovo B – KK SPU Nitra – Golianovo A 0:5 (Natália Darnadiová 4, Alex Michálek)

KK SPU Nitra – Golianovo A – KK SPU Nitra – Golianovo B 12:0 (Alexandra Kopálková 5, Natália Darnadiová 4, Nikolas Milkovič 2, Andrej Dobiš 1)

U11

KK SPU Nitra B – ZŠ Piaristická Prievidza A 2:9 (Lea Mikulášiková 2 – Dávid Vrška a Oliver Santoris po 3, Vít Leporis 2, Sofia Šamajová 1)

KK SPU Nitra B – KK SPU Nitra A 7:1 (Andrej Dobiš 3, Lea Mikulášiková, Timea Slažanská, Natália Darnadiová a Timotej Varga po 1 – Matúš Sabo)

KK SPU Nitra B – SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ B 5:5 (Andrej Dobiš 3, Lea Mikulášiková a Alexandra Kopálková po 1 – Aneta Struhárová 3, Petronela Pálešová a Ján Lašák po 1)

KK SPU Nitra A – SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ A 1:10 (Simon Babčan – Patrik Kocúr 5, Martin Mokráš 3, Ema Marková 2)

SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ A – KK SPU Nitra B 8:8 (Patrik Kocúr 3, Martin Mokráš a Ema Marková po 2, Timea Fuleková 1 – Alexandra Kopálková a Andrej Dobiš po 3, Lea Mikulášiková 2)

KK SPU Nitra A – SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ B 1:5 (Matúš Sabo 1 – Petronela Pálešová 2, Alexandra Ertlová, Aneta Struhárová a Ján Lašák po 1)

ZŠ Piaristická Prievidza B – KK SPU Nitra B 1:6 (Dominika Slaninová 1 – Lea Mikulášiková 2, Natália Darnadiová, Alexandra Kopálková, Andrej Dobiš, Timotej Varga po 1)

KK SPU Nitra A – ZŠ Piaristická Prievidza B 4:1 (Simon Babčan  a Viktor Kopálek po 2 – Dominika Slaninová 1)

ZŠ Piaristická Prievidza A – KK SPU Nitra A 15:6 (Oliver Santoris 7, Dávid Vrška 5, Dorota Bullová 2, Vít Leporis 1 – Simon Babčan 5, Natália Darnadiová 1)

U13

KK SPU Nitra – ZŠ Piaristická Prievidza B 3:5 (Tamara Milkovičová, Liana Barbiríková a Šimon Sabo po 1 – Dávid Vrška 3, Magdaléna Raabová a Oliver Santoris po 1)

KK SPU Nitra – ZŠ Piaristická Prievidza A 2:4 (Tamara Milkovičová 2 – Michal Macho 3, Lenka Kollárová 1)

ZŠ Piaristická Prievidza B – KK SPU Nitra 5:4 (Veronika Kollárová a Dávid Vrška po 2, Oliver Santoris 1 – Liana Barbiríková 2, Tamara Milkovičová a Šimon Sabo po 1)

ZŠ Piaristická Prievidza A – KK SPU Nitra 5:1 (Denis Sedlák a Michal Macho po 2, Jakub Škvarka 1 – Liana Barbiríková 1)

U15

KK SPU Nitra –  ZŠ Piaristická Prievidza 1:6 (Pavol Virág 1 – Simona Bosáková 3, Martin Vrška 2, Lucia Morká 1)

ZŠ Piaristická Prievidza – KK SPU Nitra 4:4 (Martin Vrška 2, Simona Bosáková a Dominika Santorisová po 1)

SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ – KK SPU Nitra 12:1 (Martin Šumichrast 6, Boris Grolmus 3, Patrik Peressenyi 2, Ema Ondrejcová 1 – Zuzana Gajdošová 1)

KK SPU Nitra – SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ 2:14 (Tamara Milkovičová 2 – Martin Šumichrast 6, Boris Grolmus a Patrik Peressenyi po 3, Karolína Kleinová a Ema Ondrejcová po 1)

U17

SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ – KK SPU Nitra 8:0 (Oliver Ondrejec 3, Liliana Matejková 2, Karolína Kleinová, Jakub Krajč a Patrik Fojtík po 1)

ZŠ Piaristická Prievidza – KK SPU Nitra 2:2 (Dominika Santorisová a Václav Leporis po 1 – Marek Buch 2)

SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ – KK SPU Nitra 7:1 (Patrik Peressenyi 2, Liliana Matejková, Zuzana Hrošovská, Ema Ondrejcová, Oliver Ondrejec, Eva Habaníková po 1 – Zuzana Gajdošová 1)

KK SPU Nitra – ZŠ Piaristická Prievidza 2:3 (Pavol Virág 2 – Václav Leporis 2, Simona Bosáková 1)

Published in .