Nie veľmi vydarená sezóna našich mládežníkov

Vyvrcholenie korfbalovej sezóny sa uskutočnilo v Prievidzi. 35 zápasová porcia korfbalových zápasov priniesla na konci tituly, medaile a vyhlásili sme taktiež najlepších strelcov v jednotlivých kategóriách.

Spolu sa v sezóne 2018/19 odohralo v žiackych súťažiach v piatich kategóriách 142 zápasov, v ktorých padlo 1574 košov, čo je priemer 11 košov na jeden zápas.

Na posledný turnaj v U9 nepricestoval tím zo ZŠ Benková v Nitre, vzhľadom na školské povinnosti. V tejto kategórii súperili školy pod patronátom KK SPU Nitra. Zvyšné tímy odohrali medzi sebou tri zápasy, v ktorých sa lepšie darilo A tímu zo ZŠ Golianovo. Najlepšou strelkyňou v tejto kategórii sa stala s 32 košmi Natália Darnadiová pred 21 bodovou Saškou Kopálkovou. Medzi chlapcami sa najviac darilo so 44 košmi pred 15 bodovým Nikolas Milkovičom.

kategórii do 11 rokov vyšiel vynikajúco posledný turnaj tímu KK SPU Nitra B. Ich stíhacia jazda nakoniec nestačila na SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ B, a remízou 5:5 vo vzájomnom zápase stratili šancu na bronzové medaily. A tím KK SPU Nitra vybojoval na poslednom turnaji jedno víťazstvo a celkovo piate miesto. Z našich tímov sa najviac strelecky darilo Simonovi Babčanovi (23 košov, celkovo 7. Miesto medzi chlapcami), Ley Mikulášikovej s 23 košmi (celkovo 4. miesto medzi strelkyňami) a Andrejovi Dobišovi (18 košov)

Kategória do 13 rokov bola z nášho počas roka rozohraná na druhé miesto v tabuľke. Veľkou absenciou na predchádzajúcom turnaji sme si pokazili dobre rozohranú sezónu. Zápasy o druhé miesto na poslednom turnaji lepšie zvládol B tím z Prievidze, ktorý si dvomi tesnými víťazstvami zabezpečil konečné druhé miesto pred KK SPU Nitra. Najlepšou strelkyňou ligy bola Tamarka Milkovičová (Nitra) s 23 košmi a medzi chlapcami Simon Babčan (7 košov, celkovo 6. miesto)

Najjasnejšia bola kategória do 15 rokov. V tejto sezóne sa najmenej darilo nitrianskemu tímu. Počas ročníka si pripísali iba dve remízy. Výkony tímu počas roka boli najväčším sklamaním. Najlepším strelcom z nášho tímu bol Pavol Virág s 13 košmi (celkovo 5. miesto) a Tamarka Milkovičová so Zuzkou Gajdošovou, obe so 6 košmi (celkovo 6. miesto)

Najstaršia žiacka kategória do 17 rokov mala okrem suveréna ligy v podobe tímu SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ vyrovnaný priebeh. Dramatické vyvrcholenie mali zápasy o druhé miesto, ktoré nakoniec lepšie zvládli SKK Dolphins Prievidza Piaristická pred oslabeným tímom KK SPU Nitra. Najlepšou strelkyňou súťaže sa stala Timea Darnadiová (Nitra), ktorá strelila 26 košov a medzi chlapcami Marek Buch so 6 košmi (celkovo 5. miesto).

Ďakujeme všetkým trénerom, hráčom a rodičom za výkony a podporu počas celej sezóny. V najbližšej dobe čaká na naše žiacke tímy Svetový pohár do 17 rokov v holandskom Eindhovene a Majstrovstvá Európy do 15 rokov v maďarskom Dunakeszi. Držíme našim reprezentantom palce.

KK SPU Nitra – Golianovo A – KK SPU Nitra – Golianovo B 6:2 (Nikolas Milkovič 3, Alex Michálek, Alexandra Kopálová a Natália Darnadiová – Ema Majtnerová, Lukáš Fúrik)

KK SPU Nitra – Golianovo B – KK SPU Nitra – Golianovo A 0:5 (Natália Darnadiová 4, Alex Michálek)

KK SPU Nitra – Golianovo A – KK SPU Nitra – Golianovo B 12:0 (Alexandra Kopálková 5, Natália Darnadiová 4, Nikolas Milkovič 2, Andrej Dobiš 1)

KK SPU Nitra B – ZŠ Piaristická Prievidza A 2:9 (Lea Mikulášiková 2 – Dávid Vrška a Oliver Santoris po 3, Vít Leporis 2, Sofia Šamajová 1)