Loading

wait a moment

Pred Europa cupom a novou sezónou sme sa porozprávali s predsedom KK SPU Nitra

Pred novou sezónou sme sa porozprávali s hrajúcim trénerom a predsedom Korfbalového klubu SPU Nitra, Tomášom Sonnenscheinom.

Tomáš, leto býva tradične oddychové medzi dvomi sezónami. Aké bolo toto leto?

Na rozdiel od predchádzajúcich rokov, keď sme sezónu ukončili vždy našim letným turnajom a letné prázdniny vypĺňali maximálne letné tábory pre deti, tento rok bolo leto veľmi špecifické a dovolím si povedať, že viac nahustené ako bežné mesiace v sezóne. Počas leta sme stihli niekoľko reprezentačných kempov seniorov, kemp pre reprezentáciu do 15 rokov, ME do 15 rokov, náš letný turnaj, hlavná akcia roka boli MS v Juhoafrickej republike, po ktorých sme začali s letnou prípravou na klubový Europa cup, ktorého sa historicky prvýkrát zúčastní aj náš KK SPU Nitra.

Letný turnaj býva tradične veľmi populárny a úspešný, ako prebiehal tento ročník.

Tento ročník bol špecifický v tom, že počas turnaja si kemp v Nitre rozložil reprezentačný tím Slovenska pod vedením Sergeya Nizovského, ktorý hlavný turnaj aj vyhral. Mierne sme klesli s počtom tímov seniorov aj juniorov, ale myslím, že tradiční aj noví účastníci turnaja boli veľmi spokojní a vrátia sa k nám aj v ďalších rokoch.

Spomenuli ste účasť na Europa cup-e (obdobe futbalovej Ligy majstrov). Ako prebiehala príprava na toto podujatie, ste s ňou spokojný?

Prípravu sme začali hneď po Majstrovstvách sveta, na ktorých náš tím veľmi príjemne prekvapil, porazil niekoľkých ťažkých súperov a umiestnil sa na peknom 13-tom mieste. Teší ma, že v reprezentácii sa nestratili ani hráči nášho klubu. S prípravou na novú sezónu nie som veľmi spokojný. Viacerí hráči sa nemohli zúčastniť letnej prípravy z dôvodu pracovného vyťaženia, prípadne iných osobných dôvodov. Taktiež bol problém so športovými halami počas leta. Vyvrcholením prípravy bol medzinárodný turnaj v Prievidzi, Mayor cup. Napriek tomu, že tím bol doplnený o viacerých juniorov, sme mali odohrať oveľa lepšie zápasy. S obrannou časťou môžeme byť čiastočne spokojní, ale útok nám zlyhával v súhre aj presnosti streľby. Pevne verím, že smola, ktorá sa nám lepila na ruky v Prievidzi, pominie, a na Europa cup-e sa nám bude dariť podstatne viac.

Akí súperi vás čakajú na Europa cup-e, s akým umiestnením budete spokojní?

Europa cup začína už zajtra vo francúzskom St. Etienne. Náš tím tam cestuje v pozícii nováčika, preto nemáme veľké oči. Do každého zápasu nastúpime s pokorou, ale aj s odhodlaním pobiť sa o čo najlepší výsledok. V piatok večer začíname s tureckým súperom Marmara University, ktorý patrí medzi favoritov našej skupiny. V sobotu hráme proti starým známym kamarátom z Poľska, KS Sokol Serock a večer so škótskym majstrom Edingburgh Mavericks. Práve ostrovný tím, by mohol byť pre nás hrateľným súperom, ale samozrejme sa pokúsime prekvapiť a zaskočiť aj favoritov našej skupiny a pobiť sa o miesto v semifinále. V nedeľu sa uskutočnia zápasy o umiestnenie. Nerád by som tipoval naše umiestnenie, budem spokojný, ak sa v európskej konkurencii nestratíme a budeme dôstojne reprezentovať slovenský korfbal.

Štart do novej sezóny ako hrom, ako bude tento ročník pokračovať?

Samozrejme budeme účinkovať v slovenských súťažiach, od najmenšej kategórie do 9 rokov až po seniorov. Budúci týždeň by nám mali začať tréningy mládeže, pracujeme ešte na tréningových priestoroch v Nitre, pretože je s dostupnosťou hál veľký problém. Po niekoľkoročnej pauze sa KK SPU Nitra opäť prihlásil do druhej najvyššej maďarskej súťaže, kde by sme chceli dať príležitosť najmä mladým juniorom, aby zbierali skúsenosti z ťažkých zápasov. Okrem toho nás samozrejme čaká niekoľko medzinárodných turnajov (Eindhoven, Brno, Ostrava…). Veľmi radi privítame nových korfbalových nadšencov, ktorí by sa k nám chceli pridať.

Na záver by sme vám radi zaželali šťastnú cestu a veľa úspechov vo Francúzsku, ako aj úspešný vstup do novej sezóny.

Published in .