Loading

wait a moment

Záver prípravy na Europa Cup slovenskému majstrovi nevyšiel

Tradičný Mayor cup v Prievidzi napísal uplynulý víkend svoju devätnástu kapitolu. Tradične veľmi silne obsadený turnaj, na ktorom sa zúčastňujú popredné tímy zo Čiech, Maďarska a Slovenska mal v tomto ročníku 9 účastníkov. Náš tím bol vylosovaný do B skupiny. V prvom zápase bol našim súperom maďarský majster SZAC 1908 Budapešť. Nečakane vyrovnaný prvý polčas (5:6) bol z nášho pohľadu asi najlepší na turnaji. Súper v druhom polčase pridal a zvíťazil pomerom 15:7. V druhom zápase sme nastúpili proti českému Kolínu. Víťaz nitrianskeho turnaja z minulého roka bol taktiež nad naše sily. Nedarilo sa nám hlavne strelecky a prehrali sme pomerom 4:15. V treťom zápase s Prievidzou U19 sme boli papierovým favoritom my. Úvod zápasu nás mladí reprezentanti zaskočili. Rýchlym nástupom a presnou streľbou išli do vedenia 4:0. Potom sa konečne nitrianski korfbalisti spamätali a výsledok otočili na 11:8. V záverečnom zápase skupiny, nás čakal neskorší víťaz turnaja, české Znojmo. Výšková prevaha aj kvalita bola na strane súpera. Problémy sme mali najmä v útoku, keď sme sa nevedeli presadiť ani z jasných príležitostí. Prehra 4:15 znamenala celkové štvrté miesto v skupine a ranný zápas proti rivali z Prievidze. Naše strelecké trápenie pokračovalo aj v tomto zápase a opäť sme dokázali streliť iba 4 koše. Súper sa presadil 11krát a pripísal si zaslúžené víťazstvo. V skupine o 7.-9. miesto nás najskôr čakala odveta proti mladým Prievidžanom. Aj napriek prízvukovaniu nášho trénera sme opäť nezachytili úvod zápasu. Mladíci si vypracovali dokonca 5 bodový náskok, ktorý sme začali sťahovať veľmi neskoro. Utrpeli sme prehru 11:13, ktorá je veľkým varovným signálom pre ďalšiu práci nášho tímu. Posledný zápas na turnaj s maďarským MAFC Budapešť nám chýbali psychické aj fyzické sily. Súperovi sme dovolili si vypracovať pohodlný náskok, ktorý si udržiaval až do konca stretnutia. Prehra 9:15 znamenala posledné miesto na turnaji. Veríme, že sme si najmä streleckú smolu vyčerpali v Prievidzi a vo Francúzsku sa nám bude dariť oveľa lepšie.

Published in .