Loading

wait a moment

Začiatok sezóny v maďarskej lige nám nevyšiel

Po trojročnej prestávke sa korfbalisti KK SPU Nitra opäť prihlásili do druhej maďarskej ligy. Tak ako pred 9 rokmi začínali súčasní majstri a reprezentanti Slovenska, aj tentokrát dostávajú príležitosť v tejto súťaži najmä mladí perspektívni hráči z liahne nášho klubu. Tím doplnený o skúsenejších hráčov zbiera cenné skúsenosti v súťaži.

V prvom zápase ročníka sa náš tím stretol s domácim VSD Dunakeszi. Mladý ambiciózny súper vynikal najmä strelecky. Úvodný kôš sme síce strelili my, ale potom sa začal presadzovať maďarský tím a vytvoril si pohodlný 5 bodový náskok. Rozdiel medzi tímami bol v presnosti streľby a v ľahkých stratách lôpt. Zatiaľ čo na našej strane sme nedokázali premeniť jasné príležitosti, súper sa presadzoval strelami z diaľky. Druhý polčas bol vyrovnanejší. Pozornejšia obrana, aj zmeny na oboch stranách priniesli v druhom polčase výsledok 7:7. Hra nášho tímu a najmä premieňanie šancí nebolo optimálne.

Druhý zápas proti tímu 1908 SZAC Budapešť Neutron sme nezačali dobre. Súper sa odpútal na rozdiel troch bodov hneď na začiatku zápasu. V priebehu prvej štvrtiny sa hra vyrovnala a na ukazovateli svietilo po desiatich minútach skóre 4:5. V druhej štvrtine sme dovolili súperovi odskočiť na päť bodový rozdiel, ktorý bol v zápase rozhodujúci. Druhý polčas zápasu sme opäť dokázali remizovať, avšak na prvé body do tabuľky to nestačilo. Potešili prvé strelené koše mladých hráčov a aj predvedená hra bola podstatne lepšia ako v prvom zápase.

KK SPU Nitra – VSD Dunakeszi 13:20 (2:5, 3:8, 3:3, 4:4)

KK SPU Nitra: Peter Levčík 7, Janka Miklovičová, Tomáš Sonnenschein a Juraj Gajdoš po 2, Timea Darnadiová, Kristína Mináriková, Barbora Prípadová, Lea Kukurová, Patrícia Blahová, Patrik Jančovič a  Marek Buch

KK SPU Nitra – 1908 SZAC Budapešť Neutron 15:20 (4:5, 4:8, 2:2, 5:5)

KK SPU Nitra: Timea Darnadiová 5, Peter Levčík a Patrik Jančovič 3, Janka Miklovičová 2, Juraj Gajdoš a Marek Buch po 1, Barbora Prípadová, Kristína Mináriková, Patrícia Blahová a Lea Kukurová

Published in .