Loading

wait a moment

Druhé pokračovanie školského turnaja – kategória stredné školy

Po januárovom veľmi úspešnom školskom turnaji, ktorého sa zúčastnilo 22 tímov z 12 základných a stredných škôl v Nitre a okolí sa organizátori z KK SPU Nitra rozhodli rozdeliť súťaž na dva hracie dni. V pondelok sa v Mestskej športovej hale zúčastnilo turnaja do 19 rokov 8 tímov z piatich škôl v Nitre. Bohužiaľ sa ďalšie školy na poslednú chvíľu odhlásili, ale aj napriek tomu sme mohli sledovať zaujímavé korfbalové zápasy.

Po vysvetlení pravidiel a ukážke v podaní juniorského tímu KK SPU Nitra sa na palubovke rozbehli boje v dvoch skupinách. Rozhodcovsky zastrešili turnaj juniori nášho klubu, ktorí majú absolvovaný rozhodcovský kurz a postupne získavajú cenné skúsenosti aj v tejto oblasti.

V jednotlivých tímoch sme mohli sledovať mnohých basketbalistov, volejbalistov, futbalistov, ale aj amatérskych a rekreačných športovcov, ktorí na vlastnej koži zisťovali úskalia korfbalu.

V A skupine sa najviac darilo Párovskému gymnáziu 1, ktoré s prehľadom zvládlo všetky zápasy v skupine so skóre 26:4. Na druhom mieste sa po výhre 3:1 umiestnil tím Strednej zdravotnej školy 1, pred SSOŠ Animus 2. Najmenej sa darilo nováčikovi na turnaji Obchodnej akadémii.

V B skupine sa podobne najlepšie darilo Párovskému gymnáziu 2. O druhé miesto bojovali v úvode turnaja SOŠ gast. a CR Levická, proti SSOŠ Animus 1. Tesnou výhrou 4:2 sa viac darilo Levickej, ktorá si zabezpečila postup do semifinále. Štvrté miesto patrilo po základnej skupine  Strednej zdravotnej škole 2.

Semifinálové súboje boli jasnou záležitosťou tímov Párovského gymnázia. V zápase o 3. miesto sa viac darilo Levickej, ktorá porazila Strednú zdravotnú školu 1 a získala pohár za bronzovú priečku. Vypätý finálový súboj bol plne pod taktovkou Párovského gymnázia. Veľa sporných momentov dobre vyriešila rozhodkyňa Emma Grofová. Najmä basketbalisti sa tvrdou hrou ťažko adaptovali na korfbalové pravidlá, ale presnou streľbou a čítaním hry si zaslúžene vybojovali miesto vo finále. V samotnom zápase sa viac darilo druhému tímu, ktorý získal prvé miesto víťazstvom 6:2.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účinkovanie na turnaji, reprezentáciu svojich škôl a pevne veríme, že viacerých žiakov korfbal zaujal a uvidíme ich na korfbalových tréningoch. Na budúci týždeň v pondelok pokračujeme turnajom základných škôl v troch vekových kategóriách.