Loading

wait a moment

Priateľské zápasy našich mládežníkov v Ostrave

Víkend plný korfbalu, zábavy, utužovania kolektívu a zážitkov. Aj touto vetou by sme vedeli charakterizovať sústredenie našich mládežníckych tímov v Ostrave. Dlhú cestu do Čiech spríjemnili mikulášske balíčky od partnerov nášho klubu, ktorým sa potešili nielen malé deti, ale aj dospelí. Domáci organizátori z TJ Sokol Koblov na čele s Petrom Kronesom si pre naše deti a ich podporovateľov pripravili mnoho ďalších prekvapení, príjemné občerstvenie, chutnú stravu, ako aj ďalšieho Mikuláša.

Hlavným cieľom tohto výjazdu boli prípravné zápasy v osmičkovom korfbale, ktoré naši mládežníci vo svojich ligách zatiaľ nehrávajú. Tri tímy sa skladali zo skúsenejších hráčov, ktorí boli doplnení o absolútnych nováčikov, ktorí sa stretli s korfbalom prvýkrát až v tomto školskom roku.

Najviac sa darilo najmladším korfbalistom KK SPU Nitra do 11 rokov. Prvé momenty a chaos na ihrisku vystriedali pekné akcie, presná streľba a radosť v očiach detí. V sobotňajších zápasoch sme si najskôr pripísali jasnú výhru 8:2, ktorú vystriedala prehra 1:4, keď dostalo príležitosť v našich dresoch viacero nováčikov. V nedeľu sme pokračovali vo výborných výkonoch, domáci postavili ďalšie deti z ich bohatej členskej základne, ale aj napriek tomu sme si pripísali dve presvedčivé víťazstvá. Táto kategória nám robí veľkú radosť, veríme, že vo svojich výkonoch budú pokračovať aj naďalej a budú mať chuť sa neustále zlepšovať.

Kategória do 15 rokov nastúpila proti mladším žiakom domáceho klubu. Počas oboch dní sme v prvom zápase postavili silnejšiu zostavu a zvládli tieto zápasy síce veľmi tesne na penalty, ale výhry potešili. V zápasoch sme zahodili veľké množstvo príležitostí a tak sme sa vytrápili až do konca zápasov. V druhých zápasoch týchto tímov sme postavili našich mladších, menej skúsených korfbalistov. Obrana bola na slušnej úrovni, ale v útoku sme sa ťažko presadzovali. Keď k tomu prirátame veľké množstvo ľahko stratených lôpt, boli z toho dve tesné prehry.

V najstaršej kategórii do 17 rokov nastúpili naši hráči proti mládežníckym trénerom, hráčom dorastu a starších žiakov ostravského klubu. V sobotu bol rozdiel markantný, keď najväčší problém robila domáca mládežnícka reprezentantka Kristýna Holubčíková. V nedeľu sa zápasy vyrovnali, dlho sme sa držali na dostrel domácich, ale aj napriek tomu sa nám nepodarilo pripísať si z týchto zápasov víťazstvo. Na jednej strane sme videli veľa technických chýb našich hráčov v prihrávkach, streľbe, komunikácii, ale na druhej strane potešilo nasadenie, bojovnosť, prevedenie nacvičených akcií.

Korfbalové súboje vystriedala zábava v centre Horník, kde si v laser games vyskúšali strelecké schopnosti všetky naše deti doplnené niektorými rodičmi. Nasadenie, ktoré sme videli pri týchto hrách by sme radi preniesli aj na korfbalové palubovky. Po krátkom oddychu sme stihli niekoľko stánkov vo vianočnom mestečku a mohli sme sa presunúť do telocvične miestnej školy, kde sme prespávali. Aj táto forma ubytovania bola pre deti veľkým zážitkom. Na záver prebehla ešte prestrelka snehovými guľami a šťastne sme sa v nedeľu večer vrátili domov.

Veríme, že naši korfbalisti si tento výlet užili, naučili sa mnoho nového a utužili kolektív. Posledné týždne v tomto roku uzavrú záverečné tréningy a od januára naplno nabehnú do korfbalového kolotoča. Ďakujeme všetkým za ich príkladnú reprezentáciu nášho klubu a mesta, rodičom za pomoc a podporu, partnerom za darčeky na Mikuláša a domácemu klubu za veľkú pohostinnosť.

Fotogalériu nájdete TU

sobota:

U11

Nitra – Koblov 8:2 (Viktor 3, Natty 2, Timea, Andrej, Lea)

Nitra – Koblov 1:4 (Saška)

U15

Nitra – Koblov 5:4 na penalty (Tamarka 3, Lenka)

Nitra – Koblov 2:3 (Lenka, Lili)

U17

Nitra – Koblov 3:12 (Marek 2, Ema)

Nitra – Koblov 2:15 (Zuzka, Paulínka)

nedeľa:

U11

Nitra – Koblov 8:1 (Lea 3, Natty 2, Andrej 2, Saška)

Nitra – Koblov 8:2 (Natty 2, Andrej 2, Saška, Viktor, Lea a Timka)

U15

Nitra – Koblov 4:3 po penaltách (Zuzka, Tamarka, Palo)

Nitra – Koblov 0:4

U17

Nitra – Koblov 2:5 (Barbi,Oliver)

Nitra – Koblov 4:6 (Barbi, Marek, Oliver, Rasťo)

KK SPU Nitra U11: Alexandra Kopálková, Natália Darnadiová, Lea Lenická, Timea Slažanská, Viktor Kopálek, Andrej Dobiš, Patrik Fúrik, Alex Michálek, Lukáš Fúrik, Nikolas Milkovič, Marek Vozárik, Matúš Jančovič, Lukáš Gronský

KK SPU Nitra U15: Zuzana Gajdošová, Tamara Milkovičová, Lenka Mikulášiková, Liana Barbiríková, Lea Kukurová, Oliver Justin Červík, Pavol Virág, René Ďurovič, Šimon Sabo, Simon Babčan, Timotej Varga, Sebastián Horváth, Samuel Očkovský, Dominik Katulinec

KK SPU Nitra U17: Ema Galová, Barbora Prípadová, Emma Grofová, Lea Kukurová, Zuzana Gajdošová, Timea Darnadiová, Paulína Bukovská, Andrea Vörösová, Marek Buch, Patrik Jančovič, Rastislav Zeleňák, Oliver Justin Červík, Pavol Virág, Samuel Špaček, Matúš Ježko

Published in .