Školský turnaj v korfbale základných škol

Po minulotýždňovom školskom turnaji stredoškolákov odohrali druhé kolo aj žiaci základných škôl. V troch vekových kategóriách sme v pondelok v Mestskej športovej hale v Nitre sledovali 12 tímov z piatich škôl.

V najmladšej kategórii do 9 rokov boli v akcii tri tímy. Najmenej sa darilo žiakom ZŠ Golianovo, ktorí boli vekovo najmladší, pohár za druhé miesto si pripísala ZŠ Veľký Lapáš a najviac sa darilo ZŠ kráľa Svätopluka, ktorá vyhrala tri zo štyroch zápasov.

V kategórii do 12 rokov boli favoritom žiaci z Golianova, ktorí predpoklady potvrdili, aj keď viaceré tímy im dýchali na chrbát a výsledky neboli veľmi jednoznačné. Na druhom mieste sa umiestnila Základná škola kráľa Svätopluka a na treťom veľmi tesne ZŠ Nábrežie mládeže, ktorá vo vzájomnom zápase so ZŠ Veľký Lapáš remizovala 0:0 a o umiestnení rozhodovalo celkové skóre.

Najstaršia kategória do 15 rokov bola najbohatšie obsadená. Z piatich tímov sa najmenej darilo Gymnáziu Párovská, ktorá nedokázala nadviazať na výkony ich starších spolužiakov z minulého týždňa. Na štvrtom mieste skončila s jedným víťazstvom ZŠ Nábrežie mládeže A. Bronzovú priečku si vybojovala ZŠ Veľký Lapáš. V zápase o prvé miesto sme sledovali veľmi vyrovnaný priebeh bohatý na koše. Outsider zo ZŠ Nábrežie mládeže B držal s favorizovanou ZŠ Golianovo krok až do posledných minút. Golianovu sa podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu až v posledných minútach a nakoniec zvíťazilo 10:8.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za ich účasť na turnaji, učiteľom za trpezlivosť a prístup, víťazom blahoželáme. Pevne veríme, že s viacerými korfbalovými nádejami sa stretneme aj na tréningoch nášho klubu. V budúcom roku plánujeme ďalšie pokračovanie školských korfbalových turnajov.