KK SPU Nitra U11 majstrom v Maďarsku

Na záverečnom turnaji tejto sezóny v maďarských korfbalových súťažiach bojovali naši mladí korfbalisti o celkové prvenstvo. Maďarská federácia rozdelila rok na dve sezóny a jeho prvá časť vyvrcholila v sobotu v mestečku Dunakeszi. Okrem klasickej zápasovej tabuľky sa tvorila aj tabuľka dodatkových penált.

V prvom zápase proti VSD Holli és Csokibanditák sme nedali súperovi najmenšiu šancu. V prvej trojminútovke sme si vypracovali rozhodujúci šesťbodový náskok. Strelecky sa darilo najmä Andrejovi Dobišovi, autorovi 4 košov, ktorému sekundovali Lea Mikulášiková a Natália Darnadiová. Po prestriedaní sa druhá časť skončila nerozhodne 1:1, keď sa za Nitru presadila Timea Slažanská. Po tretej štvrtine bez bodu sme dvomi košmi (Andrej Dobiš, Viktor Kopálek) v záverečnej časti rozhodli o jasnom víťazstve 9:1. V dodatkových penaltách sme vyhrali 2:1, keď sa za Nitru presadili Saška a Viktor Kopálkoví.

Druhý zápas proti VSD Holli és Kakaógengszterek sa rozhodovalo o majstrovi. Vynikajúcou obranou sme súpera nepustili do žiadnej vyloženej šance. Dvomi košmi Viktora Kopálka v prvej časti sme sa ujali vedenia, ktoré sme udržiavali počas celého zápasu. V druhom polčase sa po zranení súperovej hráčky roztrhlo vrece s našimi košmi, keď trikrát skóroval Andrej Dobiš, a jedenkrát Saška Kopálková, Natália Darnadiová a Nikolas Milkovič. Výsledok 8:0 rozhodol o našom celkovom prvenstve. V penaltách sa presadila Natália Darnadiová a vyhrali sme ich 1:0.

V poslednom zápase proti tímu OKK Ziper tréner KK SPU Nitra zamiešal zostavou. Z počiatku vyrovnaný zápas, keď padol v prvom polčase len jeden kôš z rúk Ley Mikulášikovej sme zakončili sezónu ďalším suverénnym víťazstvom a šiestimi košmi v druhom polčase, na ktoré súper odpovedal iba dvakrát sme si pripísali ďalšie dva body do tabuľky. Za Nitru v druhom polčase skórovali Natália Darnadiová, Andrej Dobiš, Lea Mikulášiková, Matúš Sabo, Saška Kopálková a Timea Slažanská. V penaltách po zápase sa rozhodovalo o majstrovi v tejto disciplíne. Z oboch tímov sa presadilo po jednom strelecovi (Lea Mikulášiková) a tak si tímy prvenstvo rozdelili.

Naši najmenší korfbalisti nám počas sezóny urobili obrovskú radosť. Celý tím príkladne bojoval v každom zápase, skvelú obranu dopĺňal silný útok. Je mnoho vecí, na ktorých ešte musíme popracovať, ale deti sa veľmi rýchlo učia. Veríme, že ich bude korfbal aj naďalej baviť a budú skvele reprezentovať klub a naše mesto. Ďakujeme aj za skvelú podporu zo strany rodičov.

KK SPU Nitra – VSD Holli és Csokibanditák 9:1 (6:0, 1:1, 0:0, 2:0), penalty 2:1

koše za Nitru: Andrej Dobiš 5, Natália Darnadiová, Timea Slažanská, Lea Mikulášiková, Viktor Kopálek, penalty Alexandra Kopálková a Viktor Kopálek

KK SPU Nitra – VSD Holli és Kakaógengszterek 8:0 (2:0, 0:0, 1:0, 5:0), penalty 1:0

koše za Nitru: Andrej Dobiš 3, Viktor Kopálek 2, Natália Darnadiová, Alexandra Kopálková a Nikolas Milkovič, penalta: Natália Darnadiová