Seniori KK SPU Nitra v Maďarsku sklamali

Ďalším dvojkolom pokračovala v nedeľu druhá najvyššia maďarská súťaž. Naši korfbalisti cestovali oslabení o niekoľko svojich opôr, ale aj tak bolo cieľom priviesť domov 2 víťazstvá. Tak ako vedenie klubu deklarovalo na začiatku sezóny, v Maďarsku dostanú príležitosť juniori, ktorí budú doplnení o skúsenejších hráčov a hlavným cieľom bude získavanie skúseností, ktoré zužitkujú v budúcnosti.

Prvý zápas proti OKK Óbuda Budapešť sme nastúpili proti skúsenému tímu, v ktorom účinkuje viacero bývalých prvoligových hráčov. Predchádzajúci zápas proti tomuto tímu bol veľmi vyrovnaný a podobný priebeh sa odohrával aj tentokrát. Nitra sa síce v prvej minúte ujala vedenia úspešnou penaltou Andrey Fialovej, ale súper výsledok rýchlo otočil a náskok si udržiaval počas celého priebehu zápasu. Polčasové skóre 4:6 nám dávalo nádej na zvrat, ale katastrofálna tretia štvrtina rozhodla o našej prehre. V záverečných minútach sme dvomi košmi z diaľky v podaní Patrície Blahovej výsledok skorigovali na konečných 10:14.

Druhý zápas proti maďarskej reprezentácii do 17 rokov, ktorý sa neráta do výslednej tabuľky, sme do hry nasadili prevažne juniorov. V prvej štvrtine sme dokázali pozornou obranou udržať prijateľný výsledok, ale katastrofálna hra v útoku, nám nedovolila skórovať. Nepresnosť prihrávok vyvrcholila v druhej časti, kedy sme strácali aj tie najjednoduchšie lopty a na našich tvárach už bolo vidieť frustráciu. Po prestriedaní sa hra v druhom polčase zlepšila. V útoku sme si síce vypracovali veľké množstvo príležitostí, ktoré sme ale nedokázali premeniť. Tretiu štvrtinu sme prehrali 0:1. V záverečnej časti sme síce súpera dokázali poraziť, ale aj napriek tomu, je konečný výsledok 8:15 obrovským sklamaním.

Výsledku:

KK SPU Nitra – OKK Óbuda Budapešť 10:14 (2:3, 2:3, 2:6, 4:2)

koše za NR: Juraj Gajdoš 4, Andrea Fialová a Patrícia Blahová po 2, Róbert Sonnenschein a Tomáš Sonnenschein po 1

KK SPU Nitra – Maďarsko U17 8:15 (1:2, 0:7, 0:1, 7:5)

koše za NR: Tibor Holota 3, Tomáš Sonnenschein 2, Andrea Fialová, Janka Miklovičová a Patrik Jančovič po 1

Zostava KK SPU Nitra: Andrea Fialová, Janka Miklovičová, Ema Galová, Emma Grofová, Barbora Prípadová, Lea Kukurová, Patrícia Blahová, Tomáš Sonnenschein, Róbert Sonnenschein, Tibor Holota, Patrik Jančovič a Juraj Gajdoš