Loading

wait a moment

KK SPU Nitra v Maďarsku s jedným víťazstvom

Prvé zápasy pod novou trénerkou Andreou Fialovou sme odohrali v druhej maďarskej lige v nedeľu. Čakali nás dvaja odlišní súperi. Najskôr sme si zmerali sily so 1908 SZAC Budapešť Neutron, v drese ktorého sme mohli vidieť aj viacero hráčov, ktorí sa v drese Maďarska predstavili na augustových MS v JAR. Potom náš čakali mladé nádeje nášho blízkeho tímu Kékvölgy Szaturnusz.

Prvý zápas začali lepšie naši súperi. Už v prvej minúte strelili dva rýchle koše. Nitra sa však dokázala z toho rýchlo spamätať a počas celej štvrtiny sa držala na dostrel svojho súpera. V záverečnej minúte narástol náskok na tri body, ale stále to bol hrateľný výsledok. Zlom nastal v druhej štvrtine. Prvých päť minút bolo vyrovnaných, ale potom súper strelil v priebehu troch minút päť košov, väčšinou z diaľky, a o zápase boli viac menej rozhodnuté. Tretiu časť Nitra vyrovnala hru, zlepšila obranu a súperovi dovolila skórovať iba jedenkrát. Naopak Slováci sa presadili dva razy, čo ich nabudilo do záverečnej časti. Posledná štvrtina bola plne v réžii nitrianskych korfbalistov, vyhrali ju 5:2, avšak na celkový úspech to nestačilo. Zlepšený výkon v druhom polčase potešil a videli sme veľa pozitívnych vecí na hre hosťujúceho tímu.

V druhom zápase sme boli favoritom. Úvodný kôš síce opäť patril domácim, ale po úvodných štyroch minútach sme sa dostali do tempa začali sme diktovať tempo zápasu. Príležitosť od začiatku zápasu dostali naše dve najmladšie hráčky. Tamarka Milkovičová vo svojich 13 rokoch zažila debut v seniorskom tíme a už v úvodnej štvrtine sa jej podarilo skórovať. Podobne si počínala aj čerstvo 16 ročná Zuzka Gajdošová, ktorá si seniorské zápasy vyskúšala už vlani. Priebeh zápasu patril jasne našim hráčom, keď sme dominovali na doskoku, a tým sme mohli využívať dlhé útoky na skórovanie. Strelecky sa darilo najmä Petrovi Levčíkovi, autorovi 9 košov. Celkový výsledok 23:9 je najvyšším víťazstvom nášho tímu v tomto ročníku.

Už najbližšiu nedeľu opäť cestujeme do Maďarska na ďalší dvojzápas tejto súťaže. Držte nám palce.

Výsledky:

KK SPU Nitra – 1908 SZAC Budapešť Neutron 14:18 (5:8, 2:7, 2:1, 5:2)

NR: Andrea Fialová 6, Tomáš Sonnenschein a Peter Levčík po 3, Timea Darnadiová a Juraj Gajdoš po 1

KK SPU Nitra – Kékvölgy Szaturnusz 23:9 (7:4, 5:2, 7:3, 4:0)

NR: Peter Levčík 9, Patrik Jančovič 4, Andrea Fialová 3, Juraj Gajdoš a Tibor Holota po 2, Tamara Milkovičová, Zuzka Gajdošová a Róbert Sonnenschein po 1   

Zostava KK SPU Nitra: Andrea Fialová, Timea Darnadiová, Emma Grofová, Ema Galová, Tamara Milkovičová, Zuzana Gajdošová, Peter Levčík, Tibor Holota, Tomáš Sonnenschein, Róbert Sonnenschein, Juraj Gajdoš a Patrik Jančovič

Published in .