Strelecká mizéria v podaní nitrianskych korfbalistov

Ďalšie dvojkolo KK SPU Nitra v druhej najvyššej maďarskej korfbalovej lige prinieslo dva zápasy proti tímom Kékvölgy. Najskôr nás čakal silnejší tím Jupiter, ktorý vlani účinkoval v prvej lige a potom druhý tím Szaturnusz, ktorý tvoria prevažne mladí hráči.

Nitrania mali vynikajúci vstup do prvého zápasu. V úvodných dvoch minútach si vybojovali náskok 2:0. Domáci vzápätí odpovedali tromi košmi, na čo sme dokázali reagovať penaltou. Pred koncom štvrtiny si domáci vybojovali mierny náskok. Na začiatku sme vyrovnali na 4:4, avšak odvtedy nám zvlhol pušný prach, nepremenili sme vyložené príležitosti a skóre začalo pomaly narastať v náš neprospech. Ďalší kôš sme vsietili až za stavu 4:10 a bohužiaľ to bol náš posledný bod v zápase. Nepochopiteľná strelecká mizéria na našej strane sa prejavila na celkovom skóre 5:14.

Druhý zápas sme proti mladým protivníkom nasadili rovnako mladú krv. Prvá štvrtina bola vcelku vyrovnaná, keď sme si vybojovali tesný náskok 2:1. Druhá štvrtina bola v našej réžii, aj keď veľké množstvo príležitostí zostalo nevyužitých. V podobnom duchu sa niesli aj zvyšné časti hry. Súperovi sme v každej štvrtine dovolili skórovať iba jedenkrát a po výsledku 15:4 sme zaslúžene vyhrali.

KK SPU Nitra – Kékvölgy Jupiter 5:14 (3:4, 1:4, 1:3, 0:3)

NR: Timea Darnadiová 2, Tomáš Sonnenschein, Andrea Fialová a Peter Levčík po 1

KK SPU Nitra – Kékvölgy Szaturnusz 15:4 (2:1, 4:1, 4:1, 5:1)

NR: Timea Darnadiová 4, Tomáš Sonnenschein a Peter Levčík po 3, Andrea Fialová, Tamara Milkovičová, Marek Buch, Róbert Sonnenschein a Tibor Holota po 1