Loading

wait a moment

Korfbalisti ukončili základnú časť v maďarskej lige

Na záverečný dvojzápas vycestovali korfbalisti KK SPU Nitra do maďarského mesta Dunakeszi. V priamych bojoch o semifinále ich čakali tímy MAFC legends Budapešť a 1908 SZAC Budapešť Kvark. Najhoršiu východiskovú pozíciu mali naši hráči, ale pri dvojnásobnom víťazstve a priaznivej zhode okolností mohli preskočiť oboch svojich súperov.

V prvom zápase proti MAFC legends Budapešť sa tímy v prvom polčase doťahovali o každý bod. Prvá štvrtina vyznela lepšie pre Nitru, v druhej časti však skórovali iba raz a súper sa dostal do jednobodového vedenia. Rozhodujúca bola tretia časť, keď sa konečne zlepšila streľba nášho tímu a naklonili sme misky váh na našu stranu. Posledná štvrtina bola ako na hojdačke. Najskôr súper otočil výsledok na 13:14, na čo naši hráči dokázali zareagovať štyrmi bodmi v radi a tento náskok si udržali až do konca stretnutia.

Vstup do druhého zápasu mala Nitra katastrofálny. Nepresná streľba a slabá aktivita dovolili súperovi vypracovať si rozhodujúci náskok. Prvé dve štvrtiny sa skončili zhodne v náš neprospech 1:4. Najviac bodov priniesla tretia časť, keď sa tímy striedali v premieňaní šancí a vyhrali sme ju 6:5. Záverečná časť bola zbytočne nervózna. Naši hráči sa nesústredili na svoju hru, ale zbytočné diskusie s rozhodcom. Počas celej štvrtiny padol iba jeden kôš a zápase sme prehrali 8:14.

Výsledky:

KK SPU Nitra – MAFC legends Budapešť 18:15 (3:2, 1:3, 8:5, 6:5)

koše za Nitru: Timea Darnadiová, Andrea Fialová a Peter Levčík po 5, Tomáš Sonnenschein 2, Tibor Holota 1

KK SPU Nitra – 1908 SZAC Budapešť Kvark 8:14 (1:4, 1:4, 6:5, 0:1)

koše za Nitru: Róbert Sonnenschein, Andrea Fialová a Peter Levčík po 2, Timea Darnadiová a Tomáš Sonnenschein po 1

Zostava KK SPU Nitra: Andrea Fialová, Janka Miklovičová, Timea Darnadiová, Emma Grofová, Zuzka Filová, Barbora Prípadová, Tomáš Sonnenschein, Róbert Sonnenschein, Peter Levčík, Tibor Holota, Patrik Jančovič a Marek Buch

Published in .