V Slovenskom korfbalovom pohári sme na titul nedosiahli

Vzhľadom na situáciu na Slovensku a vo svete ohľadom vírusu Covid-19 sa vedenie Slovenskej asociácie korfbalu rozhodlo zorganizovať na záver sezóny pre svoje mládežnícke tímy Slovenský korfbalový pohár. V akcii sme mohli na vonkajšom ihrisku ZŠ Sama Chalupku v Prievidzi sledovať viac ako 100 mladých korfbalistov v štyroch vekových kategóriách. Zápasy sa odohrávali vo veľkej horúčave, na deťoch bola vidieť dlhá korfbalová absencia, ale aj napriek tomu sme sledovali niekoľko pekných momentov.

V najmladšej kategórii do 11 rokov sa našim tímom nedarilo poraziť súpera z Prievidze. Najväčším problémom bola presnosť streľby, kde bol veľmi cítiť niekoľkomesačný tréningový výpadok. V našom B tíme robilo niektorým chlapcom problémy horúce počasie a tým aj ich neochota behať.

V kategórii do 13 rokov taktiež dominoval tím SKK Dolphins Prievidza Piaristi A, pred korfbalistami KK SPU Nitra a prievidzským B tímom. V tímoch sa predstavilo viacero hráčov a hráčok, ktoré od budúcej sezóny prechádzajú z mladšej kategórie a bolo zaujímavé sledovať, ako sa im darí strieľať na vyššie koše.

Najvyrovnanejšie zápasy sme sledovali medzi tímami do 15 rokov. Tím SKK Dolphins Prievidza Piaristi B vyhrali všetky zápasy, ale sledovali sme vyrovnané súboje a o výsledku často rozhodovali 1-2 body. O druhom mieste v prospech KK SPU Nitra rozhodli lepšie vzájomné zápasy s prievidzským B tímom, keď v prvom zápase sme prehrali nešťastne 2:3, ale v odvete sme vďaka strelecky disponovaným dievčatám a dobrej hre chlapcov dokázali vyhrať 4:1 a domov sme si odnášali strieborný pohár.

Svoju dlhodobú dominanciu na Slovensku v kategórii do 17 rokov potvrdil tím SKK Dolphins JKBOZ Prievidza a skompletizoval tým prvenstvá pre prievidzský klub. Z nami nasledovali ich kluboví spoluhráči z SKK Dolphins Prievidza Piaristi a najmenej sa darilo tímu KK SPU Nitra. Dobrú obranu dievčenskej zložky tímov chlapci nedoplnili a v útoku bola cítiť tréningová absencia chlapčenskej časti. Bohužiaľ až v zápasoch zistili, že tréningový proces neoklamú.

V obrovských horúčavách sme videli 24 korfbalových zápasov, na deťoch bolo vidieť, že im korfbal už dlho chýbal a už teraz sa tešia na ďalšie akcie, ktoré im vedenie SAK pripraví. Najbližšie nás čaká Medzinárodný korfbalový víkend v Nitre, ktorý organizujeme už po 9.krát. Do Nitry sa chystá 12 klubov z 3 krajín (Slovensko, Česká rep. a Maďarsko). V akcii budú tri žiacke kategórie a samozrejme seniorské tímy. Veľká vďaka patrí rodičom, ktorí aj napriek obrovskej horúčave vydržali povzbudzovať našich korfbalistov a už teraz sa tešíme na ďalšiu korfbalovú sezónu.

SKK Dolphins Prievidza Piaristi – KK SPU Nitra A 6:4 (Natália Darnadiová 3, Viktor Kopálek), 5:4 (Viktor Kopálek 2, Natália Darnadiová, Alexandra Kopálková)

SKK Dolphins Prievidza Piaristi – KK SPU Nitra B 7:0, 5:1 (Matúš Sabo)

KK SPU Nitra A – KK SPU Nitra B 6:0 (Nikolas Milkovič 2, Andrej Dobiš 2, Alexandra Kopálková, Natália Darnadiová), 11:1 (Nikolas Milkovič 5, Andrej Dobiš 4, Natália Darnadiová, Viktor Kopálek – Timea Slažanská)

1. SKK Dolphins Prievidza Piaristi 8b.
  2. KK SPU Nitra A 4b.
  3. KK SPU Nitra B 0b.

SKK Dolphins Prievidza Piaristi A – KK SPU Nitra 7:1 (Liana Barbíriková), 4:2 (Liana Barbíriková, Alexandra Kopálková)

SKK Dolphins Prievidza Piaristi A – SKK Dolphins Prievidza Piaristi B 5:2, 3:2

KK SPU Nitra – SKK Dolphins Prievidza Piaristi B 2:1 (Simon Babčan 2), 4:1 (Liana Barbíriková 3, Simon Babčan)

1. SKK Dolphins Prievidza Piaristi A 8b.
  2. KK SPU Nitra 4b.
  3. SKK Dolphins Prievidza Piaristi B 0b.

SKK Dolphins Prievidza Piaristi B – KK SPU Nitra 2:0, 3:0

KK SPU Nitra – SKK Dolphins Prievidza Piaristi A 2:3 (Zuzka Gajdošová, Pavol Virág), 4:1 (Tamara Milkovičová 3, Liana Barbíriková)

SKK Dolphins Prievidza Piaristi B – SKK Dolphins Prievidza Piaristi A 3:1, 5:4

1. SKK Dolphins Prievidza Piaristi B 8b.
  2. KK SPU Nitra 2b.
  3. SKK Dolphins Prievidza Piaristi A 2b.

SKK Dolphins JKBOZ Prievidza – SKK Dolphins Prievidza Piaristi 11:1, 10:2

SKK Dolphins JKBOZ Prievidza – KK SPU Nitra 5:0, 8:0

SKK Dolphins Prievidza Piaristi – KK SPU Nitra 3:2 (Oliver Justin Červík, Zuzana Gajdošová), 3:0

1. SKK Dolphins JKBOZ Prievidza 8b.
  2. SKK Dolphins Prievidza Piaristi 4b.
  3. KK SPU Nitra 0b.