Juraj Gajdoš

dátum narodenia: 9. 1.

číslo dresu: 18

Kedy si začal s korfbalom? Začal som asi pred 4 rokmi (2017), ale poctivo som hrával len chvíľu.

Dosiahol si počas svojej kariéry nejaké úspechy? Najväčšie úspechy budú asi 3. miesto v maďarskej juniorskej lige, veľkú radosť mi spravil titul Nitry, ale najväčší úspech je určite, že som sa stal členom skvelého kolektívu .

Čo by si chcel s korfbalom ešte dosiahnuť? Dosiahnuť by som chcel zopakovanie majstrovskej jazdy s Nitrou a byť pri tom, keďže nanešťastie nemám dosť času na korfbal .

Prečo sa aj napriek svojej vyťaženosti a štúdiu mimo Nitry venujes korfbalu? Najmä kvôli skvelej partii.

Akým spôsobom by sa podľa teba mohol rozšíriť korfbal medzi viac ľudí? Asi jediná cesta je prilákať kamarátov, napríklad dať každému za úlohu do roka doniesť aspoň 2 ľudí, skúsiť si tréning alebo pozrieť zápas.

Prečo by ľudia mali začať s korfbalom? Určite kvôli kolektívu, do ktorého má šancu sa dostať. Korfbal je takisto zaujímavý šport po prekonaní prvotného ,,dreváctva“ a pochopení veľmi špecifických pravidiel, ktoré má. Veľkým lákadlom môže byť aj to, že je to zmiešaný šport, čo je skôr výnimkou než pravidlom. Čiže hrať spolu môžu manželia, kamaráti, kamarátky, súrodenci, ktokoľvek.