Peter Levčík

dátum narodenia: 26. 12.

číslo dresu: 11

Odkedy hrávaš korfbal, ako si sa k nemu dostal? S korfbalom som začal dosť neskoro. V podstate až na strednej škole. Keď som mal 17 rokov ma oslovil tréner a zároveň triedny učiteľ Sony, načo som prikývol, pričom vôbec som nevedel o aký šport ide. Raz som si to vyskúšal a už som ostal pri tom.

Aký je tvoj najväčší úspech? Historicky prvý titul pre Nitru v ročníku 2018/2019 a tak isto, že som reprezentoval Slovensko na mnohých medzinárodných turnajoch.

Čo by si chcel s korfbalom ešte dosiahnuť? Ako každý hráč pod Zoborom snívame bielo-modrý sen a to získať čo najviac titulov v Slovenskej lige a následne presadiť sa v európskych súťažiach. A samozrejme pre mňa osobne bude česť, keď budem aj naďalej stabilným hráčom Slovenskej reprezentácie.

Prečo hrávaš korfbal? Pretože, korfbal je super. Viem, aj iné športy sú, ale korfbal je výnimočný. Stále sa v ňom niečo deje. Žiadny tím sa nemôže postaviť a niekoľko minút si bezcieľne prihrávať loptu ako vo futbale. Držanie lopty sa totiž neustále mení, na útok máte 25 sekúnd a aj keď prehrávate v polovici zápasu o 10 košov, vždy máte šancu so zápasom niečo urobiť. Útoky sa striedajú zo strany na stranu, vedenie sa môže meniť po každom útoku, vidíte koše z diaľky, dvojtakty alebo krásne prihrávky. Korfbal je kolektívny šport, učí teda aj tímovej spolupráci. Aj to je moment, ktorý posúva ďalej. Najviac na ňom milujem rýchlosť, jeho nevyspytateľnosť a súboje na doskoku. Nehovoriac o tom, že pravidelné potréningové, respektíve pozápasové posedenia zlepšia aj vaše sociálne skilly.

Ako by si prilákal ďalších ľudí, prečo by si mali korfbal skúsiť? Je to fantastický rýchly šport, v ktorom dostane každý jeden hráč priestor na realizáciu svojej šikovnosti. Navyše je aj finančne menej náročný. S korfbalom spoznáte veľa super ľudí a získate kopec spomienok a zážitkov, na ktoré budete dlho spomínať. Precestujete celý svet a spoznáte nové miesta, o ktorých ste možno ani nevedeli. Získate cenné poznatky, ktoré využijete aj v skutočnom živote. Získate kamarátstva, ktoré inde nezískate. U nás má dvere vždy otvorené každý, kto má hlad po športe. Verím teda, že sa k nám pridáte a korfbalisti budú aj z vás.