Dňa 14.10. sme sa zúčastnili turnaja v nám už dobre známej hale v Dunakeszi. Z nášho klubu vycestovali na turnaj všetky mládežnícke kategórie okrem U 17 a U 19. Aj keď bola účasť veľmi ovplyvnená momentálnou zdravotnou situáciou a jednotlivé družstvá boli v oklieštených zostavách, uhrali  sme výborné výsledky. Cieľom organizátora z Maďarska bolo v prvom rade to, aby si deti zahrali a zabavili sa, preto ani nezapisoval jednotlivých strelcov. Nakoľko sme aj my trošku zaváhali  a nezapísali všetky podrobné výsledky zo zápasov, prinášame Vám aspoň zhodnotenie turnaja z pohľadu trénerov jednotlivých kategórií. Zároveň by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať všetkým rodičom za podporu a logistickú pomoc. Spolu sme silnejší a lepší!

Kategória U 15:

  1. Miesto  Devils Nitra

Tréner Simon Babčan:

 Prvý zápas sme nastúpili proti maďarskému tímu s odhodlaním vyhrať. Hneď v prvej štvrtine si náš tím vybudoval veľký náskok, ktorý sme si udržali až do konca zápasu a porazili maďarský tím 22:8. V druhom zápase si naši hráči porovnali sily so slovenským tímom z Lapáša. Na začiatku stretnutia sme si opäť vybudovali náskok a udržali si ho do konca stretnutia s výsledkom 18:6. Do tretieho a posledného zápasu tabuľkovej časti naši hráči nastúpili s vysokým nasadením a hneď v prvých minútach viedli 6:0. Zápas sa nám podarilo udržať a vyhrali sme 20:4, čím sme sa dostali do finále. Do finálového zápasu nastúpil náš tím s favoritom turnaja. Zo začiatku zápas vyzeral vyrovnane, ale naši hráči zabojovali a vybudovali si náskok. Do poslednej štvrtiny nastupovali s náskokom 18:4 a do konca stretnutia ho ešte zvýšili na 26:6, čím sa stali jednoznačnými víťazmi tohto turnaja.

4.Miesto  Dream Team

Tréner Martin Podlucký:

Som rád , že sú takéto turnaje, potrebujeme čo najviac zápasov. Na tento turnaj sme prišli aj napriek silnej maródke, deti si  veľa zahrali  a nabrali skúsenosti. Chcel by som vyzdvihnúť bojovnosť a nasadenie v zápasoch. O lepši výsledok nás pripravila strelecká nemohúcnosť. Vieme,  čo máme zlepšovať a na čom popracovať. Jednotlivé zápasy sa lámali na maličkostiach a skúsenostiach, videl som veľa pozitívneho a máme na čom stavať.

6.Miesto  KK SPU Nitra – Veľký Lapáš

Trénerka  Timejka Darnadiová:

U15ka mala premiéru na 3,5 metrový kôš. Pekne sa popasovali so súpermi, no kvôli menším skúsenostiam a v obmedzenom počte, niekedy bez striedania, to Lapáš vytiahol na 6. Miesto.

Kategória U 13:

  • Miesto  KK SPU Nitra

Tréner Patrik Jančovič:

V kategórii do 13 rokov sme mali v hre 1 tím, v ktorom zopár hráčov hralo v tejto kategórii po prvýkrát (zároveň môžu hrať ešte v kategórii U11). Napriek tomu sa im podarilo prejsť do finále bez prehry. Prvá prehra prišla práve vo finále, kde sme maďarskému súperovi zo SZAC podľahli po bojovnom výkone 3:6.

Kategória U 11:

  1. Miesto  KK SPU Nitra

Trénerka Tamarka Milkovičová:

Naši najmenší U11 mali 3 vyrovnané zápasy, v ktorých bojovali z plných síl. Mali sme 2 skúsenejšie dievčatá a 2 skúsenejších chlapcov a doplnil ich 2 deti z menšej kategórie. Jeden zápas vyhrali 12:0, kde sme dominovali v počte striel a mali sme výbornú obranu. Zápas s Lapášom dopadol remízou a o konečnom poradí rozhodlo skóre v náš prospech. Umiestnili sme sa na prvom mieste a pevne verím, že sa tak stane aj nabudúce !

  • Miesto  KK SPU Nitra – Veľký Lapáš

Trénerka Timejka Darnadiová:

U11 predviedli perfektný výkon. Oproti minulému roku, kedy skončili na poslednom mieste, tento rok na turnaji vybojovali krásne 2.miesto, a to vďaka výhram v troch zápasoch proti tímom z Maďarska a jednou remízou 4:4 s Nitrou. Strelecký výkon bol rovnomerne rozložený medzi hráčov v tíme, no najviac košov nastrieľala Miriam Janásová a Simon Urban.