Simon Babčan

dátum narodenia: 15. 8.

číslo dresu: 69

Kedy si sa dostal ku korfbalu a ako? Korfbal hrávam už siedmim rokom (od roku 2014). Dostal som sa k nemu cez môjho triedneho učiteľa, ktorý prišiel s prihláškami do triedy, že kto chce skúsiť korfbal. Povedal som si, že to skúsim a uvidím. Zostal som pri ňom a neľutujem tohto rozhodnutia.

Aký najväčší úspech si v korfbale dosiahol? Podľa mňa je môj najväčší úspech z tohto roku, kde sme sa spolu so slovenskou reprezentáciou do 15 rokov umiestnili na 3 mieste na Majstrovstvách Európy. Ale určite považujem za moje veľmi dobré úspechy aj prvé miesta v Slovenskej lige.

Čo by si chcel s korfbalom dosiahnuť? Určite by som sa chcel ešte zlepšovať v korfbale a dostať sa do reprezentácie Slovenska aj v budúcich rokoch, ale to čo by som chcel najviac tak dostať sa na Majstrovstvá Sveta.

Prečo hrávaš korfbal? Korfbal hrávam pretože je to šport, ktorý ma baví, stretol som vďaka nemu veľa úžasných ľudí nielen zo Slovenska ale aj zo zahraničia. A viem že korfbal má budúcnosť a dúfam že ma neprestane baviť.

Čím by si prilákal nových ľudí do svojho tímu? Ďalších ľudí by som prilákal asi sociálnymi sieťami, lebo tie sú asi najsledovanejšie v oblasti ľudí. Ale určite keby sa nejakým zázrakom dostaneme do televízie s ukážkou korfbalu, tak by si to ľudia začali všímať. A ľudia by si mali korfbal skúsiť preto, aby zistili čo to je za šport, aká super komunita ľudí sme, ale aj preto, aby spoznali nových ľudí, začali sa viac hýbať a pomohli rozvinúť tento šport aj ďalej. Či ich to začne baviť netuším, ale neskúsiš nevieš. Boli by sme radi keby sa k nám pridalo čo najviac ľudí, ktorých by to bavilo.