Janka Miklovičová

dátum narodenia: 9. 9.

číslo dresu: 9

funkcie: podpredsedníčka KK SPU Nitra, viceprezidentka Slovenskej asociácie korfbalu, asistentka trénera

Odkedy hrávaš korfbal, ako si sa k nemu dostala? Korfbal som spoznala a hrávala pár rokov ešte na základnej škole a gymnáziu, potom som odišla na vysokú školu do Prahy a Bratislavy a stratila som kontakt s korfbalom. Našťastie sa v roku 2010, kedy som bola opäť v Nitre, korfbalová tradícia obnovila a ja som rada, že som opäť súčasťou tohto klubu a timu.

Aký je tvoj najväčši úspech, čo by si chcela s korfbalom dosiahnuť? V mojich prvých rokoch kariéry sa nám podarilo stať sa juniorskými majstrami Slovenska, boli sme fantastická partia, na veľa príhod zo zápasov spomíname doteraz. V seniorskej kategórii na klubovej úrovni je najcennejším titul majstra SR a následna miestenka a účasť na 1.kole Europa Cupe vo Francúzsku v roku 2019. Hrať korfbal na takejto úrovni a reprezentovať rodné mesto je veľká česť. Top zážitkom pre mňa ale bola účasť na Majstrovstvách sveta v Južnej Afrike v 2019. Bola to jednoznačne najvzdialenejšia destinácia, do akej som sa s korfbalom dostala. Rovnako aj atmosféra turnaja bola fantastická, kedy bývali všetky tímy spolu a my sme na chodbách hotela stretávali najväčšie korfbalové hviezdy, to bolo niečo ako keby sme mali vlastnú olympijskú dedinu na olympijských hrách. S reprezentáciou sa nám vtedy podarilo umiestniť na 13.mieste a končiť turnaj víťazstvom je ten najlepší pocit.

Ako by si prilákala ďalších ľudí, prečo by si mali korfbal skúsiť? Korfbal je síce menej známy šport, ponúka ale oveľa väčšie možnosti ako akýkoľvek iný šport. Mne osobne priniesol korfbal do života veľa zážitkov, možnosti cestovania po Európe, ale aj po svete, spoznala som vďaka nemu úžasných ľudí a kamarátov. Jednoznačne je to najlepší šport aký môžu deti a mládež začať hrať.