Timea Darnadiová

dátum narodenia: 6. 2.

číslo dresu: 6

funkcie: trénerka mládežníckych tímov do 13 a 15 rokov

Odkedy hrávaš korfbal? Ako si sa k nemu dostala? Korfbal hrávam od svojich 14ich rokov a cestu k nemu mi ukázala jedna bývalá hráčka. Vtedy pre mňa ešte neznámy šport, no napriek tomu ma pomerne rýchlo zaujal a neváhala som ho skúsiť. Okrem samotného športu ma lákala aj skvelá partia ľudí, keďže sme ho začali hrávať viacerí kamaráti.

Aký najväčší úspech si vo svojej kariére dosiahla? Môj doteraz najväčší úspech je účasť na ME v Poľsku, ktoré sa konali tento rok (2021). Bol to skvelý zážitok a odniesla som si z neho veľa skúseností. Taktiež nemôžem zabudnúť na MS do 17 rokov, ktoré boli tiež veľkým prínosom v mojej športovej kariére ?

Čo by si chcela s korfbalom dosiahnuť? Určite by som chcela stále napredovať a učiť sa od svojich starších/skúsenejších spoluhráčov. Byť súčaťou seniorskej reprezentácie mi dalo veľa a verím, že najbližšie možné veľké úspechy môžu byť práve s ňou. A tiež dúfam, že sa nám podarí participovať a úspešne odohrať MS U21 , keďže aktuálna pandemická situácia nám neumožnila sa zúčastniť mnohých turnajov v našej kategórii. Verím, že tentokrát to už vyjde. Keďže šport je mojou neoddeliteľnou súčasťou je ťažké si predstaviť život bez korfbalu ?

Prečo by si mali korfbal vyskúšať ľudia, ktorí ho nepoznajú? Určite by si mal tento krásny a neobyčajný šport skúsiť každý, koho aspoň trochu nadchýna pohyb, súťaženie a skvelý kolektív. Okrem športu sa stretnete s rôznymi ľudmi nielen zo Slovenska ale aj vo veľkej miere zo zahraničia a vytvoríte tak úžasné priateľstvá a zážitky na celý život.