Róbert Sonnenschein

dátum narodenia: 5. 4.

číslo dresu: 2

funkcie: asistent trénera, joga-majster, člen vedenia KK SPU Nitra

Kedy si začal s korfbalom? Ako si sa k nemu dostal? Hrávam od augusta 2011, …rodina je základ, v jednote je sila…, stačí sa pozrieť na meno predsedu klubu a je to jasné, niekedy jednoducho nemáš nárok na názor 😀

Aký najväčší úspech si s korfbalom dosiahol? Majster Slovenska 2019 a účasť na Europa cup 2019 v Saint Etienne.

Čo by si chcel s korfbalom ešte dosiahnuť? Myslím, že som dosiahol všetko, čo som s mojimi schopnosťami mohol dosiahnuť, ako sa vraví starého psa novým kúskom nenaučíš.

Prečo hrávaš korfbal? Prečo nie :D, čo mám kvasiť na gauči, a okrem toho za tých 10 rokov som vďaka korfbalu spoznal veľa úžasných ľudí nie len na Slovensku a hrám šport, ktorý nepozná množstvo ľudí, takže som možno v hornej  tridsiatke ešte aktívnych hráčov na Slovensku (PS: na korfbalový zápas potrebuješ minimálne 8 hráčov)

Prečo by si mali noví ľudia vyskúšať korfbal? „Neskúsiš nevieš“, možno ťa to chytí tak, že sa korfbal stane súčasťou tvojho života, získaš veľa nových kamarátov a ak budeš dobrý pocestuješ s korfbalom aj do zahraničia.