Tento týždeň sa uskutočnilo tretie kolo Nitrianskej korfbalovej ligy. Už po tretí krát sa stretli zmiešané družstvá našich juniorov a seniorov. V prvom zápase si sily porovnali Trogári a Pribinovci. Do zápasového kolotoča si z materských povinností odbehla jedna z našich najskúsenejších hráčok, Andrea Holotová. Počas dvoch štvrtín sme videli, že zo svojho umenia jej nič neubrala krásna vynútená pauza a skórovala 4x. Tím Trogárov nastúpil s veľmi mladým tímom a statočne bojoval do konca zápasu. Zápas vyhrali Pribinovci s výsledkom 6:12.

Druhý zápas odohrali tímy Corgoni a Metodovci. Vyrovnaný priebeh stretnutia bavil hráčov aj divákov. Corgoni si vybudovali mierny náskok, ale Metodovci vývoj do konca dokázali zdramatizovať. Tento zápas vyhrali Corgoni s výsledkom 6:4. Keďže je v tomto období veľká chorobnosť, niektorí hráči si zahrali aj vo viacerých tímoch. V prvom zápase sa ujali rozhodovania dvaja naši hráči – Patrik Jančovič a premiérovo aj Alexandra Kopálková. Druhý zápas odpískal s prehľadom Matúš Jančovič.

Najlepší strelec tohto kola sa opäť stal Matúš Jančovič z tímu Pribinovci, ktorý si pripisuje ďalších 5 košov a kraľuje streleckému rebríčku celej súťaže s 12 košmi.

Výsledky:
Trogári – Pribinovci 6:12

Trogári: Lea Kukurová 3, Žofia Lósková 2, Hamly Alvaréz Sánchez 1

Pribinovci: Matúš Jančovič 5, Andrea Holotová 4, Róbert Sonnenschein, Tomáš Varačka, Nikolas Milkovič po 1, C

Corgoni – Metodovci 6:4

Corgoni: Tomáš Drgoňa 2, Peter Segéň, Alexandra Kopálková, Nina Ambrózová a Žofia Lósková po 1,

Metodovci: Natália Darnadiová 2, Patrik Jančovič a Ema Špániková po 1,

Tabuľka:

1. Pribinovci 7b (28:20)

2. Corgoni 5b (16:14)

3. Metodovci 3b (20:17)

4. Trogári 3b (11:22)

Strelci:

1.Matúš Jančovič 12

2.Patrik Jančovič, Lea Kukurová a Timea Darnadiová po 5

5.Simon Babčan, Janka Fábiková, Andrea Holotová po 4

8. Alexandra Kopálková, Tomáš Drgoňa, Natália Darnadiová, Ema Špániková a Žofia Lósková po 3

13. Beáta Bltová, Peter Segéň, Hamly Alvaréz Sánchez, Lea Jakubičková a Róbert Sonnenschein po 2

18. Adrián Pál, Tomas Sonnenscheín, Tobias Ďurčo, Simon Strápek, Michal Borza, Tamara Milkovičová, Timea Slažanská, Filip Kobol, Tomáš Varačka, Nikolas Milkovič a Nina Ambrózová po 1

Od sony21