V nedeľu 3.3.2024 sa v Ostrave odohralo 6.kolo 1. českej dorasteneckej ligy. Naša U19ka sa stretla so skúsenými súpermi z Ostravy a Brna. Do Ostravy sme vyrazili s 5 chlapcami a 5 dievčatami. Hlavnou trénerkou bola tentokrát Janka Fábiková, ktorej asistoval Martin Podlucký.

Prvý zápas sme odohrali so súperom z Brna, kde to už po polčase nevyzeralo podľa našich predstáv. Súper nám dal hlavne veľa košov z diaľky a už po polčase svietilo skóre 11:3 pre nášho súpera. Ani po tomto priebehu sme sa nevzdávali a verili, že polčasové slová trénerov nás znova nakopnú a dotiahneme zápas. Bohužiaľ ani slová trénerov nám nepomohli a po vysokej efektivite Brna, veľa stratených loptách pri vynáške a nízkej efektivite našich hráčov sme zápas prehrali 20:7.

Do druhého zápasu s Koblovom sme išli s tým, že treba zlepšiť vynášku a efektivitu streľby. To sa nám aj darilo vďaka čomu sme 1. polčas vyhrali 6:3. Avšak po polčase prišiel Koblov ako vymenený a dobré strelecké pokusy a veľa strelených košov ich vrátili späť do zápasu. Nám sa bohužiaľ nedarilo tak ako v 1. polčase. Koblov nám pomaly odskakoval a nám sa už nepodarilo preklopiť zápas v náš prospech. Tento zápas sme prehrali 11:18.

Veríme, že najbližšie kolo sa poučíme z vlastných chýb a donesieme do Nitry 6 bodov. Držte nám palce, lebo iba spolu sme Nitra!🤍💙

KK Brno „B“ – KK SPU Nitra 20:7
NR: Tamara Milkovičová, Ema Španiková a Matúš Jančovič po 2, Simon Strápek 1

KK SPU Nitra – KK TJ Sokol Koblov „B“ 11:18
NR: Alexandra Kopálková 4, Simon Babčan a Matúš Jančovič po 2, Tamara Milkovičová a Viktor Kopálek po 1

Od sony21