Aj na posledné kolo vycestoval KK SPU Nitra vo veľmi oklieštenej zostave. Zdravotné problémy prekazili účasť viacerých hráčov a preto dostalo šancu opäť niekoľko juniorov. V poslednom kole nás čakali dva najsilnejšie tímy, doteraz neporazení domáci SKK Dolphins Prievidza a maďarský tím SE Kékvolgy, s ktorým bojujeme o druhú priečku v tabuľke.

Prvý zápas proti domácim bol od začiatku v rukách favorita. Vypracoval si pohodlný náskok a postupne ho zveľaďoval. Prvá štvrtina skončila pomerom 2:7, ďalšie boli o niečo vyrovnanejšie, ale patrili taktiež nášmu súperovi. Nitriansky tím si stanovil čiastkové ciele, ktoré sa im darilo napĺňať. Hráči nabrali cenné skúsenosti a pokúsia využiť v ďalších zápasoch.

Druhý zápas o celkové druhé miesto proti hosťujúcemu maďarskému tímu bol súbojom dvoch omladených zostáv. Nitriansky tím mal výborný úvod. Išiel do vedenia 3:1. Maďari do konca štvrtiny skóre otočili na 3:4. Druhá a tretia štvrtina bola stále vyrovnaná. Naši súperi mali 2-3 bodový náskok, naťahovali sa o každý kôš a zápas bol otvorený. Až v poslednej časti sa nitrianskemu tímu prestalo dariť v zakončení a Kékvolgy pohodlne dotiahli zápas do víťazného konca. So záverečným klaksónom sa premiérovo podarilo skórovať pri debute v seniorskej lige Simonovi Strapekovi.

V celkovej tabuľke sme skončili na treťom mieste. V semifinále sa stretneme opäť s tímom SE Kékvolgy, ktorým sa pokúsime vrátiť prehru z predchádzajúceho zápasu a zabojovať o finále. Všetkých priaznivcov pozývame 9.6. do Mestskej športovej haly v Nitre na finálový turnaj.

Výsledky:

KK SPU Nitra – SKK Dolphins Prievidza 8:22 (2:7, 0:3, 3:6, 3:6)

Nitra: Beáta Bltová 2, Tamara Milkovičová, Lucia Varačková, Ema Špániková, Matúš Jančovič, Patrik Jančovič a Tomáš Sonnenschein po 1

KK SPU Nitra – SE Kékvolgy 14:22 (3:4, 5:7, 2:2, 4:9)

Nitra: Tamara Milkovičová, Simon Babčan a Matúš Jančovič po 3, Lea Kukurová 2, Ema Špániková, Simon Strapek a Tomáš Sonnenschein po 1

Od sony21