Po dvoch rokoch sa v sobotu opäť rozbehla Slovenská korfbalová liga žiakov. V prvom kole sme videli v nitrianskej športovej hale SPU približne 200 mladých nádejných korfbalistov v 24 tímoch v piatich vekových kategóriách. Napínavé súboje sledovalo v hľadisku viac ako 200 divákov, čo ešte viac umocňovalo športový zážitok a motivovalo deti k skvelým výkonom. Spolu bolo v akcii 11 tímov, ktoré patria pod náš klub.

V najmladšej kategórii do 9 rokov súperili medzi sebou 4 tímy, ktoré patria pod Korfbalový klub SPU Nitra. Najviac sa darilo tímu KK SPU Nitra Benkova A, ktorý v poslednom napínavom súboji o celkové prvenstvo porazil tím KK SPU Nitra Golianovo. Pikantériou zápasu bol aj sesterský súboj tréneriek Zuzky a Maťky na lavičkách oboch tímov. Počas zápasu to vrelo aj v hľadisku a rodičia prežívali každý úspešný, ale aj neúspešný strelecký pokus svojich detí. Tretie miesto obsadil tím KK SPU Nitra – Veľký Lapáš, na štvrtom sa umiestnil B tím KK SPU Nitra Benkova. Najlepším strelcom po prvom ligovom turnaji je so 16 košmi Marcus Chudý (Benkova A) pred Nelou Penzéšovou (9 košov, Golianovo).

Výsledky, strelcov a tabuľky nájdete TU

V kategórii do 11 rokov účinkovalo 5 tímov. Bez prehry zvládol turnaj tím KK SPU Nitra, ktorý dominoval vo väčšine zápasov a svojim súperom nasúkal 53 košov. Pri svojej premiére skončil tím KK SPU Nitra – Veľký Lapáš na štvrtom mieste, keď si na turnaji pripísali svoju prvú korfbalovú výhru. Streleckú tabuľku ovládli s 18 košmi Nikolas Milkovič a 14 košmi Alexandra Kopálková (obaja KK SPU Nitra).

Výsledky, strelcov a tabuľky nájdete TU

Suverenitu v žiackych kategóriách potvrdil tím KK SPU Nitra aj v turnaji do 13 rokov. Z víťazstva sa tešil B tím, pred ich A tímom. Svojim súperom nedali šancu a turnaju dominovali. Najlepšími strelcami v tejto kategórii sa stali 19 bodový Andrej Dobiš (Nitra B) pred 13 bodovou Leou Mikulášikovou (Nitra A). Aj na ďalších štyroch miestach v streleckej tabuľke boli hráči Nitry.

Výsledky, strelcov a tabuľky nájdete TU

Najbohatšie obsadenou bola kategória do 15 rokov, kde sme v akcii sledovali 7 tímov. Najskôr sa odohrali dve základné skupiny a na základe poradia v nich sa tímy stretli v zápasoch o celkové umiestnenie. A skupinu podľa predpokladov ovládol tím KK SPU Nitra. V B skupine sa nováčikovi z Veľkého Lapáša až tak nedarilo, ale spôsobené to bolo najmä výpadkom viacerých hráčov niekoľko dní pred začiatkom turnaja. Na turnaji si pripísali jedno víťazstvo a skončili na celkovom šiestom mieste. Dramatické finále vyhral najtesnejším rozdielom KK SPU Nitra, ktorý porazil SKK Dolphins Prievidza tesne 3:2. Najlepším strelcom v kategórii do 15 rokov je po prvom turnaji Lea Jakubičková (Nitra) so 7 košmi.

Výsledky, strelcov a tabuľky nájdete TU

Vynikajúce zápasy sme sledovali v najstaršej kategórii do 17 rokov. Na poslednú chvílu sa zo zdravotných dôvodov z turnaja odhlásil tím z Lučenca, preto odohrali zvyšné tímy medzi sebou po dva zápasy. Po výbornom úvode si KK SPU Nitra skomplikovala cestu za víťazstvom prekvapujúcou remízou s Komárnom a v poslednom zápase proti Prievidzi ubojovali potrebnú remízu 5:5. Najlepšími strelcami boli sedembodoví, medzi ktorých sa zaradila aj Tamara Milkovičová (Nitra).

Obrovská radosť z predvedených výkonov všetkých našich hráčov potvrdila správne smerovanie nášho klubu, ktorý sa výrazne zameral na prácu s mládežou. Veľká vďaka patrí všetkým trénerom, rodičom a dobrovoľníkom, ktorí sa postarali o hladký priebeh turnaja. Už teraz sa nevieme dočkať pokračovania slovenských žiackych súťaži.

Fotogalériu nájdete TU

Od Majox