Tradičný jarný turnaj v holandskom Eindhovene sa po dvojročnej pauze uskutočnil aj so zahraničnými účastníkmi. 48 tímov zo siedmich krajín bolo rozdelených do šiestich osemčlenných skupín. Nitriansky tím vycestoval na tento turnaj po šiestykrát. Tentokrát sa v našom drese predstavilo mnoho mladíkov, najmä dievčenská časť tímu mala obzvlášť nízky vekový priemer. Piatkový voľnejší deň vyplnila tradičná prehliadka mesta, návšteva futbalového štadióna PSV, ako aj nákupného centra.

V sobotu vypukol korfbalový maratón, keď sa v troch halách striedali jeden zápas za druhým. Prvé dve stretnutia KK SPU Nitra veľmi nevyšli. Najmä v prvom zápase sa súper prejavil fyzickejšie, s kvalitnejšou streľbou. Druhý zápas bol vyrovnanejší, ale tesne ho zvládli lepšie naši súperi. Odvtedy však Nitrančani nastúpili na víťaznú vlnu, z ktorej nezišli do konca turnaja. V nedeľu odohrali zápasy prevažne juniori a dosýta nasali atmosféru turnaja s víťaznou príchuťou. Tretím miestom v skupine sme prekonali očakávanie a 5 víťazstiev počas víkendu znamenalo celkové 16. miesto.

Skúsenosti nadobudnuté na turnaji sa naši hráči pokúsia zúročiť v ďalších zápasoch v prebiehajúcej sezóne.

KK SPU Nitra – Worcester Peaches (UK) 2:8, NR: Timea Darnadiová, Lea Kukurová

KK SPU Nitra – MelMie (NED) 4:6, NR: Timea Darnadiová 2, Zuzana Filová, Tomáš Války

KK SPU Nitra – University of Bristol (UK) 2:0, NR: Timea Darnadiová 2

KK SPU Nitra – Manchester Titans (UK) 5:4, NR: Timea Darnadiová 2, Tamara Milkovičová, Lea Kukurová, Lea Borzová