V sobotu v Nitre vyvrcholila sezóna 1. slovenskej národnej korfbalovej ligy. Po dvojročnej pauze, kedy sa sezóny nemohli odohrať, obhajoval náš tím prvé miesto z roku 2019. Pred sezónou sa vedenie klubu rozhodlo, že do súťaže postaví dva tímy s cieľom dať príležitosť najmä mladým, začínajúcim korfbalistom, aby zbierali cenné skúsenosti. Bohužiaľ počas roka z objektívnych, aj menej objektívnych príčin skončilo viacero korfbalistov, ďalší sa trápili s chorobami. Aj napriek tomu sa v lige objavilo viacero nových tvári, ktoré príjemne prekvapili a bojovali. A tímu sa bohužiaľ nepodarilo zaknihovať proti prievidzským tímom ani jednu výhru, aj keď k tomu neboli veľmi ďaleko. Najväčším problémom bola najmä efektivita streľby. Strelecky sa najviac darilo Timey Darnadiovej (17 košov), Andrey Holotovej (12 košov) a Petrovi Levčíkovi (9 košov). Veríme, že v ďalšej sezóne sa naše tímy skonsolidujú a zabojujú o najvyššie priečky. Majstrovský titul si zabezpečil tím SKK Dolphins Prievidza.

Najbližšie môžete vidieť náš seniorský tím v akcii 9.-10. júla na desiatom ročníku Medzinárodného korfbalového víkendu v Nitre, na ktorý vás srdečne pozývame.

Výsledky, tabuľku a poradie strelcov nájdete TU