Na jubilejný 10. ročník Medzinárodného korfbalového víkendu zavítalo do Nitry viac ako 300 športovcov zo siedmych krajín (Slovensko, ČR, Maďarsko, Poľsko, Holandsko, Anglicko a Švajčiarsko). V sobotu sa odohrával turnaj na umelej tráve, na ktorej súperilo 18 seniorských a 6 juniorských tímov. Po základných skupinách nasledovalo playoff, v ktorom sa hralo až do celkového umiestnenia. Nitrianski korfbalisti obsadili v skupine druhú priečku, keď si pripísali výhry s tímami z Bazileja, Manchestru, Náchodu a nestačili iba na holandský tím Erasmus Rotterdam. V skupine o 5.-8. miesto najskôr porazili Eindhoven a v súboji o celkové piate miesto nestačili na B tím z Rotterdamu. Víťazom sa stal poľský tím Space team from another galaxy, ktorý vo finále porazil nitrianskych premožiteľov Erasmus. V súboji o tretie miesto sa viac darilo prievidzským delfínom, ktorí porazili tradičného súpera z maďarského Kékvolgy. Juniorský tím Nitry zvíťazil v troch zápasoch, v dvoch sa im darilo menej, ale aj napriek tomu sa umiestnil na peknom treťom mieste. Víťazom sa stal TJ Sokol Koblov.

Výsledky a tabuľky TU

Nedeľný beach korfbal na nitrianskom kúpalisku priniesol súboje 25-tich seniorských tímov v piatich skupinách a štyroch juniorských tímov, ktoré odohrali vzájomné zápasy dvakrát.  Obidva nitrianske seniorské tímy skončili v skupine na tretích miestach a do štvrťfinále sa neprebojovali. Aj na piesku sa darilo poľským korfbalistom, ktorí získali druhé a tretie miesto, ale celkové prvenstvo im vyfúkol český SK Plhov Náchod. Juniorom sa darilo viac, počas celého dňa si pripísali tri výhry, jednu remízu a dve prehry a odniesli si pohár za druhé miesto. Aj na piesku sa v tejto kategórii darilo najviac korfbalistom z TJ Sokol Koblov.

Výsledky a tabuľky TU

Jubilejný desiaty ročník priviedol do Nitry veľké množstvo korfbalistov, ktorí si z nášho mesta odnášajú mnoho zážitkov a nových kamarátstiev. Mnohí z nich prisľúbili účasť aj na budúcom ročníku, ktorý sa tradične uskutoční druhý júlový víkend v Nitre.

Medailisti:
sobota

Seniori:

 1. Space team (Poľsko)
 2. Erasmus Rotterdam A (Holandsko)
 3. SKK Dolphins Prievidza

Juniori:

 1. TJ Sokol Koblov (Česká republika)
 2. SKK Dolphins Prievidza A
 3. KK SPU Nitra

nedeľa

Seniori:

 1. SK Plhov – Náchod (Česká republika)
 2. Space team A (Poľsko)
 3. Space team B (Poľsko)

Juniori:

 1. TJ Sokol Koblov
 2. KK SPU Nitra
 3. SK Plhov – Náchod

Od Majox