V spolupráci s reprezentačným trénerom Slovenska, Kevinom Robsonom, vycestovala početná výprava z Nitry na sústredenie do belgického Ghentu. Vo výprave bolo 35 korfbalistov, viacerí skúsenejší, ale aj mnoho nováčikov, ktorí odohrali v Belgicku svoje prvé korfbalové zápasy.

O stravu sa postarali rodičia a všetci spoločne sme si užili zábavu, keď našim prechodným domovom bol clubhouse korfbalového klubu Bornem. Okrem korfbalu sme navštívili mestá Antwerpy, ktoré nitrianski korfbalisti dokonale poznajú, keďže tu absolvovali v minulosti letné sústredenia a historické mesto Ghent.

Hlavným programom bol však samozrejme korfbal. V piatok po tréningu odohrali naši juniori prípravný zápas proti KC Bornem a cez víkend nás čakali ťažké zápasy proti regionálnym výberom z Belgicka a Holandska. Mladí Belgičania bojovali o miestenky do svojej reprezentácie, tým pádom nám na palubovke nič nedarovali. Zápasy boli vyrovnané, naši hráči so súpermi dokázali držať krok, nováčikovia získali cenné skúsenosti, ale hlavne sme si celý pobyt veľmi užili.

Od sony21