Po žiakoch a junioroch vycestovali na turnaj do zahraničia aj naši seniori. Dostali sme pozvánku na turnaj do Zurichu a keďže sme vo Švajčiarsku s korfbalom ešte neboli, rozhodli sme sa ju prijať. Dve výpravy po ceste navštívili Innsbruck, Vaduz a spoločne sa večer stretli v Zurichu.

Samotný turnaj, ktorý organizoval miestny Korfbalový klub Zurich sa odohrával v trochu menších halách, čo nám robilo zo začiatku problémy. Keďže je to turnaj, ktorý organizujú domáci pre svoje priateľské tímy, v tomto duchu sa niesli aj zápasy. V úvodnej skupine sme zaváhali proti holandskému Blauw Zwart tesne 1:2, keď nám najväčší problém robila výškový prevaha domácich. Následne sme si poradili s francúzskym Massy korfbal a švajčiarskym Korfbal Basel a postúpili sme do finálovej skupiny. Po výhrach s belgickým výberom a francúzskym St. Etienne bolo jasné, že posledný zápas vo finálovej skupine budeme mať rovnakého súpera ako vo finále a to nášho jediného premožiteľa Blauw Zwart z Holandska. Vynikajúcu úroveň mal najmä posledný zápas turnaja, finále, kde sme s fyzicky aj technicky disponovaným súperom dokázali držať krok až do konca a aj napriek prehre sme si vypočuli pochvalné komentáre.

V konkurencii ôsmich tímov zo šiestich krajín sme sa nestratili, zo siedmich súperov sme prehrali iba s holanďanmi, víťazmi turnaja. Dôležitejšie ako víťazstvá je však výborná partia, nové priateľstvá a ďalšie kontakty v korfbalovom svete.

Od sony21