Uplynulý víkend odštartovala Slovenská korfbalová liga žiakov v Prievidzi. V piatich kategóriách sme mali zastúpenie až 15 tímami z pôsobnosti nášho klubu. V najmladších vekových skupinách sú to tréningové skupiny z jednotlivých škôl, kde pôsobíme, v starších kategóriách sa spájajú do jednotlivých tímov.

V kategórii do 9 rokov zvíťazil jednoznačne tím z KK SPU Nitra – Benkova, ktorý si poradil so súpermi vo všetkých zápasoch. Za nimi nasledoval tím KK SPU Nitra – Golianovo.

Aj kategóriu do 11 rokov ovládol tím z KK SPU Nitra – Benkova. V napínavom finále ligového turnaja porazil svojho najväčšieho konkurenta z KK SPU Nitra Golianovo. Na treťom mieste sa umiestnil ďalší tím z nášho klubu z tréningovej skupiny na Veľkom Lapáši. Prvýkrát sa ligového turnaja zúčastnil aj tím zo základnej školy UNES, ktorý si dokázal vybojovať na turnaji prvú výhru v histórii.

Kategória do 13 rokov bola podstatne vyrovnanejšia. KK SPU Nitra dokázal vyhrať všetky zápasy, ale až trikrát to bola najtesnejšia výhra o jeden bod. V tesnom závese za nimi skončil tím KK SPU Nitra – Veľký Lapáš, ktorý si taktiež odniesol dôležité body do celkovej tabuľky.

Najväčšie zastúpenie má naša kategória do 15 rokov. Suverénnom ligy je KK SPU Nitra A. Béčko si po prehre s Prievidzou vybojovalo tretie miesto.

Jediná kategória, v ktorej sa nám na úvodnom turnaji nepodarilo vyhrať, bola najstaršia, do 17 rokov. Naše dva tímy sa umiestnili na druhom a treťom mieste, keď nestačili na svojho súpera z SKK Dolphins Prievidza.

Okrem slovenských žiackych súťaží pôsobia naše tímy aj v súťažiach v Maďarsku a Českej republike. Kategórie do 11, 13 a 15 rokov vycestujú už najbližšiu sobotu do Dunakeszi na maďarský pohár, na ktorom sa im pred mesiacom výnimočne darilo. O týždeň na to hrá náš tím do 19 rokov ďalšie kolo českej dorasteneckej ligy v Ostrave.

Nezabúdame ani na propagáciu korfbalu na základných školách. Už vo štvrtok (16.11.) sa odohrá turnaj v školskom korfbale, na ktorý je prihlásených 11 základných škôl, 28 tímov v troch vekových kategóriách.

Od sony21