Každoročná tradícia organizovania turnaja v školskom korfbale v našom klube naberá na kvantite aj kvalite. V tohtoročnej edícii prišlo do Mestskej športovej haly v Nitre 11 škôl. Okrem tradičných účastníkov k nám zavítalo viacero nových škôl a dokonca prišli aj tímy zo vzdialenejších miest a obcí – Zbehy, Nesvady a Tekovská Breznica. 28 tímov bolo rozdelených do troch vekových kategórií.

V najmladšej kategórii do 10 rokov (žiaci 3. a 4. ročníka základnej školy) sme mali 6 tímov, ktoré boli rozdelené do 2 skupín a následne sa stretli v zápasoch o umiestnenie. V A skupine sa prekvapujúco najmenej darilo ZŠ Benkova, ktorá veľmi tesne prehrala súboj o 2. miesto so SZŠ UNES. Suverénnom skupiny sa stala ZŠ Veľký Lapáš. B skupinu ovládla ZŠ Nesvady. V súboji o 2. miesto v tabuľke rozhodovalo až celkové skóre. Zápas medzi ZŠ Zbehy a ZŠ Golianovo skončil remízou 1:1, ale keďže Zbehy prehrali s Nesvadmi 0:5 a Golianovo 0:7, do boja o celkové 3. miesto sa dostala premiérovo základná škola zo Zbehov. Súboj o 5. miesto bol veľmi tesný, výsledkom 2:1 si piate miesto pripísala Benkova pred Golianovom. Súboj o bronz bol súbojom tímov, ktoré doteraz na našich turnajoch poháre nezbierali. Súboj medzi SZŠ UNES Nitra a ZŠ Zbehy vyznel lepšie pre nitriansky tím, ktorý do svojej školy premiérovo priniesol korfbalový pohár. Finále sa stalo korisťou tímu z Nesvád, ktorý porazil svojho súpera z Lapáša pomerom 7:2 a zaslúžene si odniesol víťazný pohár.

10 tímov súperilo v kategórii do 12 rokov (5. – 6. ročník základnej školy). V A skupine sa najmenej darilo tímu SZŠ UNES B, ktorý nedokázal poraziť svojich súperov ani v jednom zápase a skončili na celkovom 10.tom mieste. Svojich mladších súperov pomstila ZŠ Zbehy, tesnou výhrou 2:1 nad UNESom si pripísali 4. miesto v A skupine a celkovo 7. miesto v kategórii. Len veľmi tesne, prehrou 3:4 s Nesvadmi sa prekvapujúco na treťom mieste v skupine (5.tom celkovo) umiestnila ZŠ Benkova. B skupina bola ešte vyrovnanejšia. Posledné miesto v skupine a celkovo na 9. mieste sa umiestnila ZŠ Golianovo B. Prvú výhru v korfbalovej histórii a celkové 8. miesto vybojovala ZŠ Na Hôrke, ktorá s korfbalom začala v septembri. Dve výhry na turnaji a celkové 6. miesto získala SZŠ UNES A, ktorá taktiež začala s tréningami v septembri tohto roka. Do bojov o medaile sa dostali dva tímy ZŠ Nesvady. A tím z B skupiny skončil celkovo štvrtí, keď v zápase o 3. miesto vysoko podľahol A tímu z Golianova. B tím z Nesvád ovládol A skupinu a aj finále proti Veľkému Lapášu, ktorý zdolal len veľmi tesne 2:1.

Najbohatšie zastúpenie sme mali v kategórii do 15 rokov (7. – 9. ročník ZŠ). Po tri tímy postavili ZŠ Golianovo a ZŠ Nesvady. Tímy boli rozdelené do troch štvorčlenných skupín, víťazi sa následne stretli vo finálovej skupine o medailové umiestnenia. A skupina bola doménou ZŠ Veľký Lapáš, ktorý využil svoje korfbalové skúsenosti. Nasledovali ho v poradí ZŠ Nesvady A, ZŠ Golianovo B a nováčik na korfbalových súťažiach ZŠ Škultétyho. B skupina mala ešte zamotanejší priebeh. O jej víťaza sa bojovalo až do posledného zápasu. Najmenej sa v skupine darilo ZŠ Nesvady B, tento tím vybojoval jednu remízu, ale dve tesné prehry ho odsunuli na dolné pozície. Prekvapením bolo aj umiestnenie ZŠ Golianovo B. Favorit na postup do finálovej časti veľmi tesne prehral s Tekovskou Breznicou a remíza proti Nesvadom ho odsunula až na 3. miesto v tabuľke. Záverečný súboj medzi Tekovskou Breznicou a SZŠ UNES bol zápasom kto z koho. Tekovská Breznica sa v prvej časti ujala vedenia 1:0, ktoré ju posúvalo do finálovej skupiny, avšak hráči SZŠ UNES nezložili zbrane a v druhej časti stretnutia strelili 2 koše a lepším vzájomným súbojom vyhrali skupinu a prekvapujúco bojovali o medaile. C skupina mala vo svojich radoch dvoch veľkých favoritov, ZŠ kráľa Svätopluka, obhajcu trofeje, ktorá má vo svojich radoch obrovské množstvo vynikajúcich basketbalistov a basketbalistiek a ZŠ Golianovo A, ktorého hráči sú skúsenými korfbalistami a dlhoročnými hráčmi. Zápasový model Korfbal4, vyrovnával šance oboch tímov na celkový triumf. Najmenej sa v skupine darilo nováčikovi zo ZŠ sv. Marka. Tesne pred ním sa umiestnila ZŠ Nesvady A. Súboj o prvenstvo v skupine a postup do finálových bojov zvládli lepšie hráči ZŠ kráľa Svätopluka, ktorí porazili Golianovčanov 6:3 a zaslúžene sa dostali do záverečnej fázy. Finálová skupina mala jasný priebeh. Najmenej sa darilo prekvapeniu zo SZŠ UNES, pre ktorých bolo úspechom už umiestnenie na bedni. Druhé miesto, rovnako ako v predchádzajúcich kategóriách patrilo ZŠ Veľký Lapáš a zaslúženým víťazom a obhajcom triumfu bola ZŠ kráľa Svätopluka z Nitry.

Korfbalový deň v Nitre sa niesol vo vynikajúcej priateľskej atmosfére. Sledovali sme veľa kvalitných súbojov, tímy bojovali o každú loptu. V maratóne 51 korfbalových zápasov sme videli 346 košov. Najväčším potešením však bola úprimná radosť detí z každého streleného koša. Ďakujeme pani učiteľkám a pánom učiteľom za sprostredkovanie účastí detí na turnaji, hráčkam a hráčom za vynikajúce výkony a našim juniorom za perfektnú organizáciu turnaja. Do videnia na najbližších korfbalových turnajoch a pevne veríme, že aj na našich tréningoch.

Celkové poradie:
U10

 1. ZŠ Nesvady
 2. ZŠ Veľký Lapáš
 3. SZŠ Unes
 4. ZŠ Zbehy
 5. ZŠ Benkova
 6. ZŠ Golianovo

U12

 1. ZŠ Nesvady B
 2. ZŠ Veľký Lapáš
 3. ZŠ Golianovo A
 4. ZŠ Nesvady A
 5. ZŠ Benkova
 6. SZŠ Unes A
 7. ZŠ Zbehy
 8. ZŠ Na Hôrke
 9. ZŠ Golianovo B
 10. SZŠ Unes B

U15

 1. ZŠ kráľa Svätopluka
 2. ZŠ Veľký Lapáš
 3. SZŠ Unes
 4. ZŠ Golianovo A
 5. ZŠ Nesvady A
 6. ZŠ Tekovská Breznica
 7. ZŠ Golianovo B
 8. ZŠ Nesvady C
 9. ZŠ Škultétyho
 10. ZŠ Nesvady B
 11. ZŠ Golianovo C
 12. ZŠ sv. Marka

Od sony21