Minulý týždeň v pondelok sa konalo už 4. kolo Nitrianskej korfbalovej ligy žiakov. Súťažilo sa v troch kategóriách U9, U11 a U13. Spolu sme v akcii videli 10 tímov v 3 vekových kategóriách.

Ako už býva zvykom, znova sa rozhodovania ujali naši juniori z vyšších kategórií, a to Alexandra Kopálková, Matúš Jančovič, Simon Strápek a nakoniec náš najstarší rozhodca z tohto kola Patrik Jančovič.

Toto kolo sa nám po dlhšej dobe opäť objavili tímy v kategórii do U9, kde sa stal najlepším strelcom hráč Filip Záhorský z tímu Benkova.

V ďalšej kategórii U11 nastúpilo až 5 tímov a tu sa stal najlepším strelcom Simon z tímu Lapáš.

V najstaršej kategórii U13 sa nám predviedli tradične len dva tímy z Lapáša a Nitry, tu sa stala najlepšou strelkyňou Hanka Valkovičová z tímu Lapáš. Veľmi napínavé zápasy muselo celkovo rozhodnňť z skóre. Obom tímom sa podarilo vyhrať po jednom zápase, v treťom rozhodujúcom sa zrodila remíza a tak rozdiel jedného košu rozhodol o víťazovi tohto kola.

U9:

Golianovo-Benkova 0:5(0:2)
Benkova: Sofia 1, Filip 3, Huy Khan Vu Duc 1

Benkova-Lapáš 3:1(2:0)
Benkova: Sofia 1, Kristián 1, Huy Khan Vu Duc 1,
Lapáš: Thalia 1

Lapáš-Golianovo 2:2(2:1)
Lapáš: Sergej 1, Miriam 1
Golianovo: Sára 2

Tabuľka 3. kola

  1. Benkova 6b (8:1)
  2. Lapáš 1b (3:5)
  3. Golianovo 1b (2:7)

U11:

ZŠ Na Hôrke-Lapáš 0:10(0:4)
Lapáš: Simon 7, Nikolas 2, Eliška 1,

Lapáš-Golianovo 5:2(3:1)
Lapáš: Simon 3, Miriam 2
Golianovo: Samuel 1, Benjamín 1

Lapáš-UNES 7:1(4:0)
Lapáš: Simon 4, Thalya 2, Miriam 1
UNES: Maxim 1

Benkova-Lapáš 8:5(4:2)
Benkova: Marcus 6, Leonard 1, Timotej 1
Lapáš: Miriam 5

Golianovo-ZŠ Na Hôrke 6:2(1:1)
Golianovo: Samuel 6
Na Hôrke: Lujza 2

Benkova-Golianovo 5:2(0:0)
Benkova: Marcus 4, Kristián 1
Golianovo: Samuel 2

ZŠ Na Hôrke-UNES 4:4(1:1)
Na Hôrke: Lujza 3, Juraj 1
UNES: Maxim 3, Viliam 1

Benkova- ZŠ Na Hôrke 6:1(1:0)
Benkova: Marcus 3, Maxim 2, Leonard 1
Na Hôrke: Lujza 1

UNES-Golianovo 0:2(0:0)
Golianovo: Samuel 1, Ján 1

UNES-Benkova 1:4(1:3)
UNES: Viliam 1
Benkova: Marcus 3, Leonard 1

  1. Benkova 12b (23:9)
  2. Lapáš 9b (27:11)
  3. Golianovo 6b (12:12)
  4. UNES 1b (6:17)
  5. Na Hôrke 1b (7:26)

U13:

Nitra-Lapáš 5:4(3:0)
NR: Nikolas 3, Michal 1, Žofia 1
Lapáš: Nikolas 2, Hanka 1, Matúš M. 1

Lapáš-Nitra 5:3(2:3)
Lapáš: Hanka 3, Nikolas 1, Matúš M. 1
NR: Natty 2, Niko 1

Nitra-Lapáš 3:3(1:2)
NR: Matúš H. 2, Natty 1
Lapáš: Hanka 3

  1. Lapáš 4b (12:11)
  2. Nitra 4b (11:12)

Tabuľka po 4. kole:

U9:
1. Benkova 5 bodov
2. Lapáš 3 body
3. Golianovo 1 bod

Celkové poradie strelcov po 4. kole:
1. Filip (Benkova) 3
2. Sofia (Benkova), Huy Khan Vu Duc (Benkova), Sára Škorcová (Golianovo) po 2
3, Kristián Kaurin (Benkova), Thalya (Lapáš), Sergej (Lapáš), Miriam Janasová (Lapáš) po 1

U11:

1. Lapáš 13 bodov
2. Benkova 11 bodov
3. UNES 11 bodov
4. Golianovo 9 bodov
5. ZŠ Na Hôrke 6 bodov

Celkové poradie strelcov po 4.kole:
1. Simon Urban (Lapáš A) 30
2. Miriam Janasová (Lapáš A) 24
3. Lujza Šablatúrová(ZŠ Na Hôrke), Marcus Chudý (Benkova), Maxim Kožuch (UNES) 16
6. Samuel Škorec (Golianovo), Viliam Hidvégi (UNES) 12
8. Eliška Dianová (Lapáš A), Benjamín Pavelka (Golianovo), Sofia Sendecká (Lapáš A) a Marco Bogyi (Lapáš B) po 7
12. Janko Breznaník (Golianovo) 6
13.Vanessa Pavelková (Golianovo), Karin Kunkelová (Golianovo) a po 5
15. Janka Lósková (Golianovo), Leonard (Benkova) a Janka (Lapáš B) po 3,
18. Maxim Nedelka (Benkova), Thalya (Lapáš A), Matej(ZŠ Na Hôrke), Zuzana(ZŠ Na Hôrke), Sára(Golianovo), Nikolas (Lapáš A), Juraj (ZŠ Na Hôrke) a Nelka(Lapáš B) po 2
26. Ľuboš(Lapáš A), Timotej (Benkova), Kristián Kaurin (Benkova) a po 1

U13:
1. Nitra 6 bodov
1. Lapáš 6 bodov

Celkové poradie strelcov po 3.kole:
1.Nikolas Milkovič (Nitra) 23
2.Hanka Valkovičová (Lapáš) 16
3.Aďo Pál (Lapáš)13
4.Žofka Lósková (Nitra) 7
5. Natália Darnadiová (Nitra), Matúš Hrivík (Nitra) 5
7. Nikolas Dian (Lapáš), Matúš Mrllák (Nitra) 3
9.Lucka Pilková (Lapáš) 2
10. Kajka (Lapáš)1, Boris Tibenský (Nitra), Michal Borza (Nitra) 1


* z poradia strelcov nám vypadli strelci z 2. kola, ktorých dodáme dodatočne

Od sony21