V marci sme opäť vycestovali s početnou výpravou do Prievidze, kde sa odohral ďalší turnaj Slovenskej žiackej korfbalovej ligy. Dva autobusy a viac ako 10 áut nabralo ráno smer k nášmu odvekému rivalovi a s početnými medailovými umiestneniami sa vracali poobede domov. Do ligy sme postavili tentokrát 16 tímov v piatich vekových kategóriách. Aj napriek veľkej absencii trénerov ich kolegovia výborne zastúpili.

U9

V kategórii najmladších sa tohto kola zúčastnili len 3 družstvá, tak si zahrali 2x každý s každým. Vypadlo nám naposlednú chvíľu družstvo z Veľkého Lapáša. Víťazom kola sa stal opäť tím KK SPU Nitra – Benkova, ktoré ani tentokrát nenašlo premožiteľa. Najviac sa tomu priblížili ich rovesníci z KK SPU Nitra – Golianovo, keď jeden z ich vzájomných zápasov skončil remízou. Tretie miesto patrí tímu SKK Dolphins Prievidza. Strelkyňou kola sa stala Sofia Berešová z družstva Nitra – Benkova s 10 košmi, čím si upevnila priebežné 1.miesto v celkovej tabuľke strelcov kategórie U9.

Výsledky, tabuľky a strelci do 9 rokov

U11

V tejto najpočetnejšej kategórii došlo k zmene, keď z dôvodu chorobnosti hráčov opäť nemohlo nastúpiť domáce družstvo SKK Dolphins Prievidza – Mariánska. Problémy s počtami hráčov mali aj ďalšie tímy, keď na poslednú chvíľu vypadli viacerí hráči a tréneri museli improvizovať. Ale s radosťou sme na palubovke privítali nováčika – družstvo KK SPU Nitra Na Hôrke, ktorý sa ale v konkurencii vôbec nestratil. O body sa teda bojovalo v 2 skupinách, kde poradie rozhodlo o zápasoch o umiestnenie. Svoje kvality opäť potvrdili družstvá z Nitry: Golianovo a Benkova, ktorí sa stretli vo finálovom zápase. Výhrou 8:4 si prvenstvo zabezpečili hráči KK SPU Nitra Benkova. Síce prehra s Veľkým Lapášom A o 3.miesto, ale aj 4.miesto je výborným výsledkom a povzbudením pre hráčov Nitra Na Hôrke. V zápase o 5.miesto zvíťazili hráči SKK Dolphins Prievidza 6:3 s Veľkým Lapášom B. Bez víťazstva v tomto kole odchádzalo družstvo KK SPU Nitra UNES. Strelecky boli výborní: Lujza Šablatúrová (Na Hôrke), Samuel Škorec (Golianovo) a Immanuel Uhlár (Prievidza), všetci dali 11 košov.

Výsledky, tabuľky a strelci do 11 rokov

U13

V tejto kategórii sme si už zvykli na niektoré vyrovnané zápasy, rovnako tomu bolo aj teraz. Družstvu Nitry sa podarilo zvíťaziť nad dievčatami z Nedožier-Brezian A už v treťom zápase po sebe o jediný kôš. Remízou sa skončili zápasy medzi Nitrou a Veľkým Lapášom, medzi Nedožermi-Brezanmi B a Prievidzou. O poradí na 1. a 2., potom aj 4. a 5.mieste pri rovnosti bodov po vzájomných remízach rozhodovali len rozdiely v skóre. Dominantnou strelkyňou tohto kola sa stala Natália Darnadiová (Nitra), ktorá súperom uštedrila až 21 košov, v celkovom poradí zaostáva o 1 kôš za priebežne prvou Hankou Valkovičovou (Veľký Lapáš). Z chlapcov bol 14x úspešný Adrián Pál (Veľký Lapáš). Sú to hráči, ktorí už majú skúsenosti aj s vyššou vekovou kategóriou a svoje kvality potvrdzujú aj medzi svojimi rovesníkmi.

Výsledky, tabuľky a strelci do 13 rokov

U15

Vo vzájomných zápasoch 5 družstiev sa bojovalo o cenné víťazstva. Očakávaný súboj dvoch družstiev na prvej priečke celkovej tabuľky KK SPU Nitra A a SKK Dolphins Prievidza sa tentokrát skončil víťazstvom Nitry, ktorá sa tak o 1 bod posunula do čela tabuľky. Vyrovnaný zápas medzi Veľkým Lapášom a Nitrou C nedotiahli hráči Lapáša do víťazného konca, napriek tomu, že polčas patril práve im. Tak aj naďalej ostávajú v súťaži bez víťazstva. 16 košmi k víťazstvám tímu prispel Matúš Jančovič (Nitra A), ktorý tejto kategórii zatiaľ neohrozene kraľuje.

Výsledky, tabuľky a strelci do 15 rokov

U17

Naši najstarší odohrali, podobne ako najmladší, 2x vzájomné zápasy každý s každým. V boji o titul si zatiaľ výborne vedie družstvo SKK Dolphins Prievidza, ktoré ani v 3.kole nenašlo premožiteľa. V zápasoch medzi tímami Nitry boli úspešnejší hráči tímu A, končia tak na 2.mieste a B tímu ostalo 3.miesto. V tomto kole sa strelecky darilo Vítovi Leporisovi (Prievidza) s 12 košmi, čo ho posunulo do vedenia tabuľky strelcov, tesne pred Matúša Jančoviča (Nitra A). Medzi dievčatami sa v tejto sezóne najviac darilo Eme Špánikovej (Nitra A).

Výsledky, tabuľky a strelci do 17 rokov

Ďakujeme trénerom a rodičom za podporu počas doterajšieho priebehu súťaže. Ďalšie kolo, v poradí štvrté je na programe v nedeľu 28. apríla v mestskej športovej hale v Nitre na Klokočine. Budeme radi, ak prídete povzbudiť naše úspešné deti na ceste za víťazstvami.

Od sony21